Міжнародне стажування у Болгарії

Із лютого 2018 по лютий 2019 року старший викладач кафедри початкової освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, член Національної спілки художників України Тетяна Карамфілова (Володько) проходила стажування у Національній академії мистецтв (м. Софія) зі спеціальності «Живопис» за темою «Конструкція живописного зображення» під керівництвом професора Божидара Бояджиєва, де прослухала курси та успішно склала іспити з живопису та композиції, малюнку, психології творчості, артмененджменту та історії мистецтва.

Результатом стажування стала виставка «Завръщане», відкрита 15 січня 2019 року в Інституті етнології та фольклористики з етнографічним музеєм при Болгарській академій наук (БАН), де були представлені морські пейзажі та флора Азовського узбережжя, куди більш ніж 150 років тому переселилися болгари.

Відвідувачі виставки могли також помилуватися сніговими красотами Широкого Лика та головної перлини Софії та Болгарії – Храмом «Св. Олександра Невського» й портретами сучасників: поета, історика професора БАН Володимира Калоянова, учениці Національного училища фольклорних мистецтв «Широке Лико» в національному костюмі, студентів та моделей Національної академії мистецтв.

На відкритті виставки з теплими вітаннями виступили: головний експерт Міністерства культури Болгарії Раліца Базайкова, директор Інституту етнології та фольклористики з етнографічним музеєм при БАН Петко Христов та професор Національної академії мистецтв Божидар Бояджиєв. Музичне вітання на гайді виконав доктор наук Інституту етнології та фольклористики з етнографічним музеєм при БАН Галін Георгієв.

Слова особливої подяки за всебічну підтримку міжнародного творчого стажування Тетяна висловлює ректору Бердянського державного педагогічного університету, професору Ігорю Богданову.

1 dav

афиша 15.01.19 Газета Светлина -1

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
Тетяни Карамфілової (Володько)  


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print