Млинцева мотанка

Щороку з нагоди декади технологічної та професійної  освіти в другому корпусі БДПУ проводилася традиційна арт-студія «Українські витребеньки». Співробітники кафедри змагалися у різноманітних способах приготування, прикрашання і подачі до столу українських національних страв. Цьогоріч життя внесло корективи і традиційний захід відбувся дистанційно. На Facebook було запущено челлендж з однойменною назвою, де можна побачити розмаїття українських смаколиків, серед якої борщ із свинячими реберцями, гречаники з грибами, капусняк, крученики з салом тощо.

Проте один шедевр (інакше не скажеш) здивував усіх – млинцева мотанка або баба-оберіг з млинців у виконанні Олени САВИЦЬКОЇ. Млинцева композиція символізує здоров’я і достаток, що знаходяться в мішках, поряд із традиційним українським оберегом лялькою-мотанкою.

Слово «млинець» («молоти») означає «корж з меленого борошна». Українці завжди ставилися до їжі з превеликою пошаною. Кажуть, що звичайний кухонний стіл – це долоня, на якій Бог простягає нам свої дари. Споконвіку у багатьох сім’ях є незагублений у роках звичай: від покоління до покоління передавати родинні, перевірені часом рецепти. Ця традиція має символічний зміст: разом із простими словами переходить до нас любов предків, повага до роду.

Смаколики, які готують за старовинними рецептами, – це вже не просто їжа, це страви-обереги. Тож звичайні млинці можна зробити кулінарним шедевром, якщо оригінально оформити.

За матеріалами кафедри професійної освіти, трудового навчання і технологій

Світлини Олени САВИЦЬКОЇ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print