Молоді германісти і Дні науки

Дні науки – це час і можливість для молодих науковців нашого університету проявити себе і представити свої дослідження, зокрема в царині германської філології та методики викладання іноземних мов.

Так, в рамках Днів науки під керівництвом доцента Оксани Халабузар відбулися студентські наукові секції, які працювати у двох напрямках – «Актуальні питання романо-германської філології» і «Актуальні питання методики викладання іноземних мов», долучитися до роботи яких змогли студенти всіх факультетів БДПУ.

Під час своїх виступів учасники секцій застосовували мультимедійне обладнання, завдяки чому на інтерактивній дошці з’являлися та змінювали одне одного постаті видатних науковців-філологів та педагогів, які надихнули юних спудеїв зануритися у цікавий світ германістики та методики викладання іноземних мов. За допомогою інформативних діаграм і схем студенти-науковці активізовували увагу слухачів та залучали їх до обговорення. Спектр досліджень, представлених на секціях, виявився досить широким і торкався таких цікавих питань, як особливості перекладу англійських топонімів українською мовою, лексико-граматичні особливості британського та американського варіантів сучасної англійської мови, дослідження зі стилістики, текстології, лексики, фразеології, морфології та граматики, а також вивчення іноземних мов у контексті інформаційного освітнього середовища і мейнстримних методів викладання іноземних мов.

За результатами роботи секцій було обрано кращих доповідачів. Так, Влада Болотова відзначена грамотою за кращу доповідь у секції «Актуальні питання романо-германської філології», а Павло Смирнов – у секції «Актуальні питання методики викладання іноземних мов».

Також у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку» до нашого вишу завітали гості – студенти-науковці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, які взяли участь у роботі студентської секції конференції.

Студентка 2 курсу факультету філології та соціальних комунікацій Дар’я Рибалко ділиться враженнями від спілкування з колегами: «Це був новий досвід для нас – зустрічати у нашому місті та виші молодих талановитих науковців, які приїхали до Бердянського державного педагогічного університету, щоби представити свої доповіді.

Тематика представлених наукових проектів всіх учасників конференції, гостей і господарів, була абсолютно різноманітною, актуальною і важливою для обговорення. Усі студенти активно задавали питання одне одному, висловлювали власну думку щодо того чи іншого питання. Доповіді були інформативними, цікавими, і кожен з нас, учасників, виніс для себе щось нове. Також, на правах господарів, ми провели екскурсію містом для наших гостей і колег, поспілкувалися у неформальній обстановці з такою різносторонньою та цікавою молоддю, та презентувати себе і власні наукові досягнення.

Було б чудово, якби такі конференції проводилися частіше, тому що з їх допомогою ми можемо проявити себе і познайомитися з іншими цікавими людьми.»

фото1 фото2

фто3

За матеріалами кафедри іноземних мов і

методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print