Молодіжний науковий форум у Бердянську

DSCN4083

17-18 вересня 2015 року в Інституті філології та соціальних  комунікацій БДПУ відбулася V Міжнародна наукова конференція молодих учених «Мова і соціум: етнокультурний аспект».

Погожою осінньою дниною, теплим морським повітрям зустрів Бердянськ учасників конференції. Усього заявлено близько 200 учасників, які представляли Україну, Росію, Болгарію, Словаччину, Білорусь. Взяло участь у роботі конференції понад 150 молодих науковців: викладачів, аспірантів, магістрантів, студентів, школярів.

Організаторами конференції виступили Шуменський університет імені Костянтина Преславського (Республіка Болгарія) та кафедра загального мовознавства та слов’янської філології Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ.

Міжнародну конференцію було розпочато роботою пленарного засідання, на якому з вітальними словами виступили проректор з навчальної роботи БДПУ проф. Богданов І.Т., заступник директора з навчальної роботи Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ доц. Сєнічева О. А., заступник директора з наукової роботи та міжнародної діяльності Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ доц. Нікішина Т. І., завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології проф. Колінько О. П.
Цікаві та різнопланові доповіді молодих науковців з різних міст Анпілогової Єлизавети (Запоріжжя, Україна), Фанагей Тетяни (Запоріжжя, Україна), Врубеля Олександра (Київ, Україна), Нагай Ірини (Бердянськ, Україна), Коваленко Ганни (Бердянськ, Україна) стали гармонійним продовженням роботи пленарного засідання. 

DSCN4014

У рамках конференції було проведено засідання круглого столу, присвячене 170-й річниці з дня народження лінгвіста Івана Олександровича (Ян Нєціслав Іґнаци) Бодуена де Куртене, а також тематичні секції, такі як «Літератури світу у їх перспективі», «Переклад: статус, проблеми, аспекти», «Соціологічний аспект вивчення мовних одиниць», «Текст і дискурс: художній, науковий, публіцистичний», «Психоетнолінгвістичні тенденції в сучасних дослідженнях», «Сучасні технології викладання філологічних дисциплін», «Слов’янські мови у їхній специфіці та взаємодії», «Славістика в умовах глобалізації», «Мова ЗМІ у соціокультурному просторі», «Схід і Захід: міжкультурні комунікації», «Типологія мовних символів», на яких обговорювалися актуальні питання лінгвістики, методики, соціальних комунікацій та літературознавства на матеріалі різних мов.

Другий день конференції відзначився продовженням роботи секцій та підбиттям підсумків роботи конференції. У результаті було відзначено кращі доповіді та ухвалено рішення про публікацію доповідей у збірнику студентських статей «Філологічні студії» та у фаховому збірнику «Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія: Філологія».

Завершальна екскурсія до краєзнавчого музею міста і до музею ім. П. П. Шмідта ознайомила гостей з історією засвоєння та становлення м. Бердянськ.

DSCN4040

Сподіваємося на плідну роботу та бажаємо молодим науковцям успіхів, натхнення, творчих здобутків, плідної роботи і чекаємо на наступній конференції.

 

За інформацією кафедри загального мовознавства та слов’янської філології


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print