Мозковий, організуючий та стимулюючий культурний центр

9-го грудня 2015 року відбулося урочисте відкриття Культурно-інформаційного центру болгаристики «Кирилиця» на базі Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету.

DSCF1493

У 1992 році на філологічному факультеті БДПУ було відкрито спеціальність «Українська та болгарська мова і література», яку згодом ліцензовано за напрямом підготовки «Філологія. Мова і література (англійська, болгарська)».

За 23 роки існування спеціальності здійснено чимало роботи щодо розвитку болгаристики, зокрема: підписано міжнародні угоди про співпрацю з вишами Республіки Болгарія (у містах Софії, Велико Тирново, Пловдиві, Габрово, Шумені); організовано щорічне проведення Міжнародного семінару з болгарської мови, літератури, культури та історії; студенти кожного року мають можливість проходити мовленнєву практику в Болгарії та ін.

DSCF1541 DSCF1542

Дуже важливо, що ініціативу організації культурно-інформаційного центру підтримали ректор університету Вікторія Зарва, директор інституту Алла Сердюк та завідувач кафедри Олена Колінько. Створення центру – це підсумок тієї плідної роботи, яку проводять викладачі Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ.

DSCF1498

Зі словами вітання виступили ректор БДПУ Вікторія Зарва, координатор з міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман, провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко, директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ Алла Сердюк.

Вітали гостей головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконавчого комітету Бердянської міської ради Ігор Зубрицький, викладачі Пловдивського університету імені Паїсія Хилендарського (Республіка Болгарія) Антоанетта Джельова та Людмила Мінкова, командирована Міністерством освіти і науки Болгарії в м. Бердянськ викладач-методист Лалка Денчева.

DSCF1520

Висловили побажання плідної роботи центру, реалізацію задуманого голови національних товариств міста Бердянська: болгарського – Людмила Ноздріна, польського – Олексій Сухомлинов, грецького – Ірина Нагай.

На відкритті культурно-інформаційного центру гості побачили відео з привітаннями від викладачів Болгарії Страшиміра Цанова, Іво Панчева, Донки Ніколової, Василки Кіревої.

На адресу центру надійшли також вітальні телеграми від посла Республіки Болгарія в Україні Красиміра Мінчева (м. Київ), голів болгарських товариств Лариси Савченко (м. Бердянськ) і Сергія Пачева (м. Мелітополь), професора Ельзи Стоянової (м. Київ), доцента Вані Колевої (м. Шумен, Болгарія) тощо.

Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ під час відкриття центру болгаристики вітав учасників та гостей українськими та болгарськими піснями.

 

Колектив кафедри загального мовознавства та слов’янської філології ІФСК БДПУ

На світлинах: ректор БДПУ, професор  Вікторія Зарва вітає Інститут філології та соціальних комунікацій з відкриттям центру; учасники Народного ансамблю народної пісні "Золотий гомін" у супроводі музиканта з Болгарії Димитра Цанкова виконуть болгарські  народні пісні; викладачі з Болгарії – Лалка Денчева, Антоанета Джельова, Валентин Василєв та директор ІФСК Алла Сердюк; із відкриттям центру болгаристики привітає колег голова польського товариства "Відродження" Олексій Сухомлинов; спільне фото викладачів зі студентами; учасники свята з викладачами-болгаристами з БДПУ та з Болгарії

Світлини з архіву інституту 


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!