На конференції в УКУ

У місті Лева 22-23 березня в  Українському католицькому університеті для студентів та молодих науковців проходила ХXІ Міжнародна науково-практична конференція «Релігія і держава у пошуках modus vivendi: українські реалії та світовий досвід». Можливістю взяти участь у цій події скористалася і я – студентка 3-го курсу гуманітарно-економічного факультету БДПУ Юлія Капустєнко.

Процес формування єдиної помісної Церкви в Україні ставить на порядок денний запитання, пов’язані з роллю держави та владних структур у цьому процесі. Щоб почути думки молодих науковців та студентів у цій царині, обмінятися досвідом і випрацювати спільне бачення заявлених проблем учасниками конференції були гості із Гомеля (Білорусь), Познані (Польща), Вроцлава (Польща), Одеси, Бердянська, Ужгорода, Львова, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська, Києва, Черкас, Хмельницького, Миколаєва, Сум, Полтави, Харкова, Луцька, Рівного.

Зі своїми доповідями та думками виступили проректор УКУ Мирослав Маринович, доктор історичних наук Ігор Скочиляс, священнослужитель ПЦУ Протоєрей Георгій Коваленко, журналіст Микола Княжицький. Після виступів була відкрита дискусія де кожен з учасників міг отримати відповідь на проблемні питання.

Наступного дня ми працювали з власними доповідями у розподілених секціях з модераторами. Атмосфера комфорту та сімейного кола сприяла плідній праці та почуттям задоволення від живого обговорення наукових робіт.

На завершення відбулося друге пленарне засідання, де ми підбили підсумки і подякували організаторам та одне одному. Надовго запам’ятається екскурсія центром Львова на якій учасники почули цікаву історію окремих місць і випили дружню каву. Варто зазначити, що хоча і були ми всі різні не лише за віковими та характерними особливостями, а й національними: українці, білоруси, поляки – у порозумінні один одного не було жодних бар’єрів.

На додаток повідомляю як випускниця минулорічної школи, що Інститут релігії та суспільства УКУ оголошує набір на участь у ІХ Літній школі "Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького", що відбудеться 1-7 липня 2019 року.

 

 

Юлія Капустєнко,

студентка 3 курсу гуманітарно-економічного факультету

Світлини з архіву автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print