На вітрилах поезії

12 листопада 2015 року Інститут філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету у рамках міжнародного проекту «АРТПОЛЕ: Вхід на Схід» провели презентацію одинадцятого випуску студентського літературного альманаху «Вітрила». Захід проходив у стінах Бердянського художнього музею ім. І. І. Бродського.

Із привітальним словом виступили перший проректор Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Ігор Богданов, директор Інституту філології та соціальних комунікацій, кандидат філологічних наук, доцент Алла Сердюк.

Щоб розкрити красу і силу поезії, треба не тільки прочитати, але й відчути музику слова, тому в цей день вірші юних поетів альманаху звучали в авторському виконанні.

Поетичне слово – найкоротший шлях до людського серця. Одинадцятий випуск студентського літературного альманаху «Вітрила» презентував унікальну можливість познайомитися з творами студентів Бердянського державного педагогічного університету, учнів ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» (м. Приморськ Запорізької області), Бердянської спеціалізованої школи № 16, гімназії № 3 «Сузір'я», доторкнутися до їхнього світу.

За роки існування творчого об'єднання «Вітрила» свої художні доробки презентувало близько 300 авторів, серед яких не лише студенти БДПУ, а й викладачі, школярі, бердянські поети.

Сьогоднішні автори пишуть про кохання, дружбу, повноту буття, звертаються до історії, політики, моралі, шукають сенс людського існування. За античних часів оригінальність поета відзначалася не стільки новизною творчості, скільки вмінням відродити й удосконалити вже досягнуте попередниками. Саме в майстерному поєднанні традицій і новаторства вбачалася своєрідність того чи іншого автора. Наша обдарована молодь опановує класику й модерн, відчуває генетичний зв’язок із різними епохами та найновітнішими здобутками філософської думки.

На презентації виступили 12 молодих поетів. Їхні вірші супроводжувалися музикою та відеозамальовками. Усі присутні мали можливість насолодитися класичною музикою, зокрема, композиціями «Утіха» Ференца Листа та «Патетичний етюд» Олександра Скрябіна у виконанні викладача кафедри музичного виховання Інституту психолого-педагогічної освіти і мистецтв Максима Лук'янчикова.

Ми пишаємося нашими поетами. Багато з них вже давно закінчили університет і досягли значних успіхів. Так, Інна Баранова, Руслан Вербовий, Світлана Журавльова, Ольга Боговін і Марта Варикаша сьогодні – викладачі, кандидати наук.

У кожного з них своя життєва доля, творче покликання, але всі наділені поетичним хистом, бажанням виразити себе у слові, передати свої погляди на світ і людину.

Щороку в альманасі «Вітрила» з’являються нові імена. Юні творці звертаються до найрізноманітніших тем, оспівуючи любов до батьківщини і свого рідного міста, прагнучи знайти відповіді на вічні питання, розкриваючи найпотаємніші куточки своєї душі, малюючи словом неповторні картини природи. Вірші студентів вирізняються філософічністю мислення і твердою громадянською позицією.

Це свято поетичного слова відбулося завдяки спільним зусиллям Бердянського художнього музею ім. І. І. Бродського, проекту «АРТПОЛЕ: Вхід на Схід» і, звичайно, завдяки юним авторам і шанувальникам художнього слова.

«Університетське Слово»  (За матеріалами інституту),

На світлинах: студенти ІФСК Ольга Таран і Дмитро Шевченко

Світлини архіву інституту


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print