Наш студент-правник – серед стипендіатів програми Sur-Place Stipendium

22-24 березня ц. р. року пройшов III семінар стипендіальної програми Sur-Place Stipendium від Konrad Adenauer Stiftung (Харків), одним із учасників якого став студент-правник 2 курсу гуманітарно-економічного факультету БДПУ Вадим Вареник.

Цього разу територіальні межі семінару охопили  Київ та Львів. Програма була насичена культурним змістом і тему мала відповідну –  "Різноманітність і єдність − питання ідентичності в сучасному українському суспільстві". Учасники мали змогу поспілкуватись з представниками кримсько-татарського народу: Сулейманом Мамутовим та  Алімом Алієвим. Комунікація була жвавою, адже виникало багато питань як історичних, так і соціально-політичних. Насичена духом національного піднесення, гордістю та відчуттям революційної романтики проходила пішохідна екскурсія на тему "Майдан – 5 років після Революції Гідності". Пам'ять про Героїв Небесної Сотні назавжди залишиться в наших серцях.

Вже наступного дня представників стипендіальної програми вітав Львів. У Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького слухали Мирослава Мариновича. Тема "Української ідентичності" є актуальною, тому спілкування було дуже цікавим, враховуючи той факт, що пан Мирослав боровся за цю саму ідентифікацію в часи радянських репресій. Наступним заходом стала екскурсія містом. Тренування з публічного виступу було вельми корисним та цікавим, адже всі мали змогу покращити ораторські навички. Цікавим був перегляд документального фільму "Таємниця ландшафтного парку Дуйсбург".  Останнім заходом в цьому семінарі був екскурс "Тюрмою Лонського" на тему історичних образів. Від Руслана Забілого учасники дізналися багато фактів не тільки з далекої історії, але й підняли актуальні питання та образи сьогодення.

Вадим Вареник щиро вдячний всім стипендіатам за чудову компанію, а також – Julia Zabirnyk,  Vasyl Mykhailyshyn та Tim Peters за організацію семінару.

 

 «Університетське Слово»

(за матеріалами т світлинами Вадима Вареника)

Світлини з архіву автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print