Наша нев`януча краса

IGotoWorld.com знову зробив добірку українських вишів, які вражають своєю красою. Серед найкрасивіших навчальних закладів України – два університети Запорізької області, один з яких – наш рідний Бердянський державний педагогічний університет.

краса1

Як зазначає сайт, БДПУ заснований на початку 1870-х років, з моменту отримання в 1872 році дозволи на його будівництво. Тоді в закладі діяла чоловіча гімназія. У ній, зокрема, вчилися Петро Шмідт – військовий моряк, учасник Севастопольського повстання, Іван Єфремов – письменник-фантаст. Заклад реформували спочатку в технікум, а далі – в інститут і, нарешті, університет. Нині будівля педагогічного університету є національним пам'ятником. Вона внесена до відповідного реєстру, тому офіційно охороняється державою. Цінують спорудження за стилістику, в якій воно виконано – нормандську. Зараз це єдина будівля-пам'ятник в місті. У Бердянському університеті діє музей, в якому можна дізнатися про всі віхи розвитку освітнього закладу.

краса2

Серед найкрасивіших є також: Запорізький національний університет, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Українська академія банківської справи, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Пишаймося!

«Університетське Слово»
Світлини: studyranger.com та museum.bdpu.org


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *