Наші – на конференції…

Бердянське громадське товариство з вивчення національно-культурної спадщини болгар Приазов’я ім. Мишо Хаджийського  завжди було одним із найактивніших у нашому місті. Ось і цього разу – до 100-річчя українського болгариста, перекладача та славіста М. Д. Малярчука з ініціативи голови товариства, директора Бердянського краєзнавчого музею Людмили Ноздріної була організована всеукраїнська науково-практична конференція «Творчість болгарських письменників Бессарабії і Таврії ХХ століття», яка проходила 28-29 вересня в стінах музею.

Багато поважних гостей завітало на захід. Із привітальним словом до учасників конференції звернулись: заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Павло Мяло, начальник відділу культури міськвиконкому Микола Шостак, головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Бердянської міської ради Ігор Зубрицький, голова асоціації національних товариств Запорізької області Науфаль Хамдані, голова Запорізького обласного болгарського товариства Василь Мітков, благочинний Бердянського району, настоятель Свято-Нікольського храму УПЦ Віталій Гогунський, український письменник-болгарист В. Азманов, які побажали миру, злагоди і згуртованості болгарській етнічній громаді, подякували за активну діяльність Центру болгаристики у Бердянську, національних болгарських товариств…

Згодом із змістовними науковими доповідями виступили: доцент кафедри української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ, кандидат філологічних наук, доцент Світлана Корнієнко (про діяльність Центру болгаристики та викладання болгарської мови, історії і болгарської культури, який працює протягом 25 років у БДПУ); перекладач з м. Житомира творів болгарських письменників і поетів українською мовою Любов Цай, голови Запорізького, Бердянського і Приморського болгарських національно-культурних товариств Олександр Сяров, Людмила Ноздріна, Стефан Намлієв, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Христина Петрина, доцент кафедри української мови та славістики БДПУ Оксана Червенко та інші.

Звичайно ж не пропустили такої події й студенти-болгаристи  БДПУ, які під керівництвом Світлани Корнієнко, порадували присутніх болгарською піснею «Не остарявай, мамо».

 Різноманітні заходи були в програмі конференції: презентація нових книг, змістовні доповіді, обмін досвідом, екскурсії по Бердянську, в яких також взяли участь і студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ.

DSC_0390-2 DSC_0397

DSC_0405 DSC_0409

DSC_0415 DSC_0426

DSC_0435 DSC_0447

DSC_0456 DSC_0483

DSC_0490 DSC_0504

DSC_0517 DSC_0528

 

 


Артем Ковальов,  

студент-журналіст ФФСК БДПУ

Світлини автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print