Наслідуючи приклад мужньої боротьби за свободу України

29 січня 1918 року проходив бій під Крутами, в якому українські студенти, жертвуючи своїми життями, спинили армію більшовиків при наступі на Київ. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує нам подвиг Небесної сотні та "кіборгів".

КРУТИ2

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який означав міжнародне визнання української незалежності. Минуло майже сто років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.Безымянный2

Після запеклого багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які перебували в резерві, під час відступу потрапили до полону. Наступного дня їх розстріляли, замордували…  

Для багатьох поколінь героїчний подвиг молодих хлопців став прикладом мужності й боротьби за свободу нашої країни.

 КРУТИ1 Безымянный

Кожного року 29 січня ми згадуємо про загиблих за незалежність країни в боях під Крутами. І хоча цьогоріч через карантин масові заходи зведені до мінімуму, учора в Бердянському музеї «Подвиг» проходило тематичне зібрання на честь 98-ї річниці подій під Крутами. Учасниками зустрічі, окрім студентів БДПУ на чолі з провідним фахівцем з виховної роботи, доцентом БДПУ Анеттою Омельченко, були й військовослужбовці та представники партійних, громадських організацій міста (див. світлини).

Учасники вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, згадували криваві події тих років і цікаві моменти студентського героїзму.

«Університетське Слово»
Світлини з сайту:
http://pro.berdyansk.biz/content.php?id=34462


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print