Насолода і винагорода

Не раз уже ми згадували сторінках «УС» про щирість сердець та неймовірно-велику любов до України парафіян та отців церкви св. Івана Хрестителя, що понад 100 років оберігає та очищає тисячі душ українських емігрантів міста Нюарку (США). Якщо комусь прийде на гадку писати життєпис цього храму Божого, то вийдуть десятки томів правдивих щоденних чи щотижневих історій, спрямованих у єдине русло: там, на американській землі, вберегти кожного колишнього (а в серці – вічного) українця від спокус жорстокого та непередбачуваного світу з допомогою молитви та Божого слова.

Ось і найсвіжіша історія, яка колись стане великим розділом майбутньої книги. Коли університетські «Наші Атланти» з усією великою бердянською родиною намагалися зібрати немалі кошти для ТЕПЛОВІЗОРА бійцям, що боронять рідну землю від ворожої дикості, згодом почали усвідомлювати, що без американських друзів ніяк не обійтися. На наше прохання випускники Львівської консерваторії, подружжя Михайло та Ольга Стащишини (Михайло дякує в церкві довгі роки), новопризначеним парохом церкви о. Тарасом Свірчуком, організацією «Матері в Молитві» сотворили минулої неділі після Служби Божої два Великих дива: дали можливість парафіянам пірнути в чарівність камерного церковного співу, в неповторність дитячого вертепного дійства й кинули клич на пожертви для українських бійців-добровольців! Зібрані кошти передали нам саме для придбання тепловізора.

До них також долучилися й нью-йоркські емігранти, що перед тим фінансували придбання та приготування для відправки в зону АТО двох автомобілів (організатор – Тарас Бойко).

…Як нам не пишатися не тільки високою свідомістю та патріотизмом не тільки бердянців, а й добрих-хороших українців із далекої Америки?!!

Степан Герилів
«НАШІ АТЛАНТИ»
На світлинах: декілька
моментів із церковного концерту


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print