Наука в руках майбутнього

Сучасна молодь все більше цікавиться науковою діяльністю, прагнучи покращити життя суспільства і людини в ньому. Так, учні загальноосвітніх закладів освіти беруть активну участь у роботі Малої академії наук України, пробуючи свої сили у проведенні наукових досліджень.

У нашому місті вже другий тиждень проходять літні профільні школи для слухачів МАНу з Дніпропетровської області, що поєднують відпочинок і просвіту дітей. Юні науковці мають можливість прослухати лекції з провідних суспільно-гуманітарних, природничих і фізико-математичних дисциплін від викладачів вишів.

1

У межах наукової школи, зокрема, відбулося і знайомство молодих філологів із Бердянським державним педагогічним університетом (куратор від філологічного напряму літньої профільної школи МАНу – Юлія Березовська). МАНівці відвідали музей історії БДПУ, де дізналися про заснування і подальше життя нашої альма матер – одного з кращих вишів Північного Приазов’я, із захопленням справжніх бібліоманів погортали старовинні книги з Фонду рідкісної книги. Також школярі завітали до Інституту філології та соціальних комунікацій, де познайомилися зі студенткою 3 курсу Ектовою Валентиною, яка розповіла про діяльність Інституту і студентське життя в ньому.

2 3

Під час інтерактивного заняття з дитячої літератури, проведеного доцентом кафедри іноземних мов і методики викладання Богданою Салюк, МАНівці ознайомилися з мейнстримними напрямами дослідження творів для дітей, діяльністю Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, найяскравішими виданнями дитячої літератури України. Через гру юні філологи проаналізували головних персонажів творів Астрід Ліндгрен – Пеппі і Карлсона, а також специфіку жанру кумулятивної казки через інсценізацію переінакшеної Іваном Франком «Ріпки», що сприятиме дослідницькому інтересу учнів до дитячої літератури.

Сподіваємось, що знайомство юних учених з БДПУ надихне їх на подальші звершення у царині науки.

Богдана Салюк,
доцент кафедри іноземних мов
і методики викладання

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print