«Наукова сміливість» нашої магістрантки

252

24 березня ц. р. в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Українська мова, література (у т. ч. методика їх викладання)», в якому взяла участь студентка 7 курсу факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Євгенія Галіуліна. Вона захищала наукову роботу з української мови «Семантико-стилістичні особливості лексичних діалектизмів у творах Марії Матіос» (науковий керівник – к. філол. н., доцент кафедри української мови та методики викладання фахових дисциплін В. О. Юносова). Над темою студентка працювала з другого курсу, основні положення дослідження апробовано у виступах на міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, результати роботи відбито в чотирьох публікаціях.

253

  У науковій роботі, представленій на конкурс, розглянуто класифікацію діалектизмів у сучасній лінгвістичній літературі та на її основі проаналізовано лексичні діалектизми, вживані у творах української письменниці Марії Матіос, зокрема визначено їхні типи, морфологічне вираження та лексичне наповнення, а також з’ясовано стилістичну роль. Дослідження семантики та стилістичних функцій діалектизмів у художньому стилі є актуальним, адже це дозволяє глибше пізнати внутрішні закономірності еволюції  літературної мови.  

254 255

На підставі відкритого обговорення наукової роботи та доповіді галузева конкурсна комісія відзначила Євгенію Галіуліну грамотою за перемогу в номінації «Наукова сміливість».

Вітаємо магістрантку й бажаємо їй подальших наукових досягнень. 

Неля Павлик,
доцент, завідувач кафедри
української мови та методики викладання
фахових дисциплін ФФСК БДПУ
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print