Науково-методичний семінар «Проблеми впровадження інноваційних підходів в освітній процес мистецької галузі»

26–27 вересня 2020 року на базі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету відбувся науково-методичний семінар «Проблеми впровадження інноваційних підходів в освітній процес мистецької галузі». Через пандемію наукове зібрання пройшло в змішаному форматі: онлайн у вигляді відеоконференцій на платформі Zoom і були присутніми в залі 15 осіб. Однак це не завадило цікавому і плідному спілкуванню учасників.

З вітальними словами до учасників науково-методичного семінару звернулася декан факультету психолого-педагогічної освіті та мистецтв БДПУ, докторка педагогічних наук, професорка Людмила Коваль. Вона наголосила на актуальності й важливості впровадження інноваційних підходів в сучасному світі мистецької освіти, побажала учасникам науково-методичного семінару плідної роботи та наукових відкриттів.

У науково-методичному семінарі взяли участь 46 осіб із Запорізької, Дніпровської та Донецької областей, м. Бердянська – викладачі музичних шкіл, шкіл мистецтв, закладів загальної середньої освіти.

26 вересня на секційному засідання обговорювалися питання, пов’язані з методичними аспектами викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в 3-му класі ЗЗСО (презентація підручника Олени Калініченко, Людмили Аристової «Мистецтво. 3 клас» для ЗЗСО (доповідач – докторка філософії в галузі освіти, доцентка кафедри музичного мистецтва Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського Людмила Аристова); застосуванням інтерактивних технологій в мистецькій освіті (доповідач – к.п.н., доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Анетта Омельченко); використанням методу творчих завдань на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво» у початковій школі в рамках нового Державного стандарту початкової освіти (доповідач – к.п.н., доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Вікторія Григор’єва), лінгвізацією як інноваційним методом засвоєння учнями понятійної системи на уроках музичного мистецтва (к.п.н., доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Віра Бурназова), комплексною взаємодією мистецтв як фактора удосконалення фахової підготовки вчителя музичного мистецтва (доповідач – к.п.н., доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена Бузова) та інші.

Усі доповіді були цікавими, змістовними та, окрім науково-теоретичних питань розкривали і практичні аспекти заявлених доповідей. Закінчився перший день лекцією-концертом «Зустріч з танцем» (відповідальні Світлана Сергієнко та Юрій Смаковський) і творчою зустріччю із композиторкою Юлією Махотіною «Паралелі. Мрії. Експеримент». Участь у цих заходах брали викладачі і студенти спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Хореографія».

За матеріалами кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print