Науково-творчий доробок майбутніх соціальних педагогів

В рамках Всеукраїнського фестивалю науки традиційно в стінах Бердянського державного педагогічного університету проводяться секційні засідання за спеціальностями. Для студентів спеціальності соціальна педагогіка Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти це і звіт, і можливість обміну творчими доробками, досягненнями, і певний науковий стимул для майбутньої професійної діяльності.

Наукова робота – складний вид діяльності, який потребує і теоретичних знань, і інтересу, і вмінь наукового прогнозування та реалізації ідей. І саме до цього спонукає майбутніх науковців навчання в університеті, залучення до роботи в наукових гуртках, конференціях, написання тез, рефератів, статей, курсових та магістерських робіт.

Які наукові доробки мають наші студенти на сьогоднішній день?

Традиційно студенти під керівництвом викладачів кафедри соціальної педагогіки беруть участь у Всеукраїнських наукових конкурсах та олімпіадах. У цьому році наукову роботу на тему «Соціально-педагогічна реабілітація дітей та молоді з особливими потребами» представляла студентка магістратури Ольга Прохорова (н. кер. – к.п.н, доц. Наталя Захарова).

На ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з соціальної педагогіки нашу спеціальність представляла студентка 4 курсу Катерина Гладкова (н. кер. – к.п.н. доц. Наталя Захарова, Катерина Петровська).

Студенти мають можливість публікувати свої доробки у збірнику студентських наукових робіт БДПУ. У поточному році надруковано 10 наукових тез: Юлії Афанасьєвої, Христини Дімітрової, Ольги Прохорової, Анастасії Волик, Аліни Бондаренко, Катерини Гладкової, Анастасії Лазаренко, Євгенії Тимків, Георгія Шкатова, Катерини Яровець.

Студенти спеціальності Соціальна педагогіка активно беруть участь у науково-практичних конференціях, у молодіжному науковому форумі «Молодые исследователи – регионам» (Росія, Вологда), у регіональній молодіжній конференції «Права молоді в сучасній Україні: проблеми та перспективи».

Наші студенти вкладають свої знання у розробку соціальних проектів профілактичного, корекційного, дозвіллєвого спрямування. Свої напрацювання студентка IV курсу Христина Каловська та студентки IІІ курсу Анастасія Лазаренко, Катерина Чаричанська презентували в рамках міського конкурсу на кращий проект суспільного значення серед молоді. За результатами презентацій у номінаціях «Проекти служіння (допомоги) суспільству», «Мистецтво та культура» наші дівчата отримали сертифікати та призи.

Прикладом науково-творчої діяльності студентів є різноманітні нетрадиційні форми роботи: ділові ігри, створення дитячих молодіжних організацій, звітів соціально-педагогічних практик, флеш-моби, діяльність волонтерського загону.

Найкращі студенти-волонтери 2014 р. нагороджені грамотами Запорізької обласної адміністрації, грамотами міського голови, ректора БДПУ за вагомий внесок у розвиток волонтерського руху в Запорізькій області.

Бажаємо всім навчальних, наукових, творчих, громадських досягнень задля укріплення професії соціального педагога!

Наталя Захарова,
доцент кафедри соціальної педагогіки

Фото з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print