Назад – у 20-ті

Сьогодні, 29 вересня, в 5б корпусі (ауд. 202) відбулась презентація антологій "Наші 20-ті"  видавництва "Темпора", яку відкрили упорядниця Ярина Цимбал та головний редактор Олександр Стукало, зазначивши, що головний меседж полягає у тому, аби привернути увагу суспільства до письменників того часу.

Ідея серії виникла спонтанно, адже певний час видавали детективи, пізніше засновниця видавництва запитала: "Найпопулярніша література ­­– це література 20-тих?". Однозначної відповіді надати не могли, адже невідомо як публіка сприйме письменників тих часів. Перша книга серії "Наші 20-ті" вийша у січні 2016 року. Ярина Цимбал зазначила, що «перша антологія дуже ризикована, бо не знали, як публіка сприйме чисто українські реалії". Згодом відбувся круглий стіл щодо видання детективів 20-х років, саме їх публікацію запропонувала Юлія Володимирівна.

Автори, які включені до антологій, з різними долями. Більшість із них потрапили під репресії  й після 20-х не видавалися. Одними із найпопулярніших творів можна вважати твори Олеся Донченка, адже саме його твори розійшлися тиражем у 5000 примірників й перевидавали двічі.  Важливою стала й жіноча проза. Ярина Цимбал зазначила,  що плануть видати й жіночі антології, аби розповісти суспільству про тогочасну жіночу долю. У видавництві є журнал "Моя кар'єра", у якому розповідається про долю жінок, що зробили творчу кар'єру, це – видатні художниці, письменниці та актриси.

Дедалі частіше популярними у 20-х роках стають репортажі. У видаництві навіть є премія, присвячена цьому напряму. Книга "Шляхи під сонцем" Олександра Марьянова розповідає про подорож автора до Ірану, у ній вміщено чимало репортажів із місць, де побував автор. Олександр Стукало зазанчив, що після роботи над книгою, Марьянов став найулюбленішим автором, бо не кожному вдавалося видати книгу в 19 років.

На завершення презентації усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з представниками видавництва та придбати антології автографами та сувенірами.

DSC_1019

DSC_1032 DSC_1034

 Кристина Точка,
студентка БДПУ

                                                                                Світлини Владислава Кушнеренка

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print