Не забуваючи Великої трагедії

Сьогодні, 22 листопада, Україна вшанує пам'ять жертв голодоморів у зв'язку з 81-ми роковинами Голодомору 1932-33 років. Біля пам’ятного Знака «Жертвам Голодомору» (перехрестя вулиць Кірова та Морозова) в Бердянську відбувся жалобний мітинг-реквієм за загиблими та закатованими під час геноциду українського народу, в якому взяли активну участь викладачі та студенти БДПУ, інших навчальних закладів міста.

Шокуюча правда про минуле торкає почуття нині живих, а розум вперто пручається повірити, марно – зрозуміти – як Голодомор міг бути? Але свідчення очевидців, документальні фото та відеоматеріали «жнив скорботи», які тепер, через 80 років, відкриті для громадськості не дозволяють нащадкам забувати великої трагедії України. Не забувають про це й бердянці – говорили на мітингу керуюча справами міськвиконкому Наталія Гончарова, представники депутатського корпусу, мікрорайонів міста, музейних працівників; від імені молоді Бердянська – голова Студентської Ради БДПУ Артем Воробйов.

Учасники мітингу-реквієму вшанували замучених сталінським голодомором хвилиною мовчання, поклали квіти до підніжжя пам`ятного Знака.

Варто зауважити, що нинішньому дневі в БДПУ передували (17-21 листопада ) тематичні Уроки пам'яті, лекції, виховні заходи, перегляди кінофільмів про Голодомор 1932-1933 років в Україні, оформлення відповідних тематичних експозицій.

«Університетське Слово»
Світлини Степана Гериліва


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print