Неймовірний «коктейль» з академічних знань…

23-29 липня ц. р. проходила Літня школа Verba Magistri, організована Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору «HREC in Ukraine» за сприяння Міністерства освіти і науки України, у місті Чорноморську. З усіх куточків України зібралися науковці й молоді вчителі, щоб розкрити нові підходи у дослідженні та викладанні проблем Голодомору в Україні.

До роботи у школі були залучені  й викладачі БДПУ. Професор кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики викладання суспільствознавчих дисциплін Костянтин Баханов виступив з лекцією «Реалізація сучасних підходів до історичної освіти в процесі вивчення теми «Голодомор 1923-1933 рр. в Україні», надав корисні методичні поради учасникам школи щодо вдосконалення їх проектної діяльності та використання фільму «Гіркі жнива» у процесі навчання історії в школі, виступив модератором дискусії щодо нових навчальних програм з історичних дисциплін. Доцент кафедри історії та філософії Світлана Баханова виступила з лекцією «Як у сучасній українській школі викладають історію Голодомору: результати моніторингу шкільних підручників» та провела практичне заняття «Вибір підручників та адаптація навчального матеріалу при вивченні Голодомору у пропедевтичному курсі «Вступ до історії»».

1 2

3

4   5

Один з учасників школи О. Чучаєв зазначив: «Лише здається, що тема Голодомору є розкритою більш ніж достатньо (а подібна теза має місце серед педагогів), викладацький склад школи довів, що це не так. Доки ми дивимося на проблему Голодомору як елементу комуністичного минулого, науковці сприймають проблему більш глибоко, досліджуючи її з позиції імперіалізму та механізму поводження «метрополія – колонія». І хто хоч раз нам раніше сказав, що голодотворчі процеси розпочалися не в 1932 році, а раніше – в 1927 році? А тепер очі немов відкрилися на дану проблему й народжується тисяча нових питань. Ідеально підібраний викладацький склад, перегляд та обговорення фільму «Гіркі жнива», цікаві екскурсії, незабутні обряди на українському полі, лекції на природі, ранкові походи на море, групові форми роботи, презентації книг… Все це створило неймовірний коктейль з академічних знань, педагогічного креативу, методичних порад та неймовірних знайомств».

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлини Світлани Баханової)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print