Нема хвороби гіршої за СНІД

Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок, дітей. Це хвороба, яка тривожить не одне покоління вже протягом двох століть. Через неї розходяться люди, руйнуються сім’ї, зникає дружба… Але це не повинно тривати вічно!

Із 28 листопада по 1 грудня ц. р. в університеті проходили традиційні інформаційно-просвітницькі заходи, присвячені Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом. Ініціатором виступила кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти спільно з Бердянською міською Організацією ТОВ «Червоний Хрест України», Центром підтримки сім’ї, Клінікою, дружньою до молоді, Благодійним фондом «Сподівання» та Дитячим фондом ООН (UNICEF).

У рамках проведення тижня інформаційно-просвітницьких заходів було організовано та проведено інтерактивне заняття «Профілактика ВІЛ/СНІДу» в рамках реалізації проекту ООН (UNICEF). Модераторами заходу виступили спеціалісти мобільної бригади Центру підтримки сім’ї Катерина Бабіна та Тетяна Корєнєва. Вони запропонували студентам БДПУ молодших курсів розглянути питання, що пов’язані з історією виникнення СНІДу, профілактики даної проблеми. Особливо цікавим був перегляд відеороликів, що стосувалися питань інтимної гігієни, шляхів передачі ВІЛ-інфекції та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. На завершення кожна група учасників заходу отримала від Всеукраїнського громадського центру «Волонтер» настільну гру «Крок за кроком», що допоможе набути молоді певного комплексу знань та формуванню навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я.

1 2 3

Наступного дня студенти 1-х курсів мали можливість взяти участь у грі «Володар кілець». Під керівництвом студентів магістратури спеціальності «Соціальна робота» Альони Максюк та Наталі Карячки учасники гри збільшили рівень знань, уявлень щодо проблем, пов’язаних з ВІЛ/СНІДом, ризикованою стосовно ВІЛ-інфікування поведінкою; обговорили важливі та суперечливі питання щодо ризиків інфікування ВІЛ, особистої відповідальності, законів України, що стосуються попередження ВІЛ та захисту прав ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб в Україні.

4 5

30 листопада відбулося підведення підсумків конкурсу соціальної відеореклами «Захисти життя від СНІДу». Відео-ролики були оцінені компетентним журі, у складі:  к. пед. н., доцента, директора студентського клубу Олександра Голіка, кореспондента ТВ Бердянськ Христини Каловської, засновника антикафе «Час Є!», джокера форум-театрів на соціальну тематику, представника Інтернет-ЗМІ в Бердянську Ксенії Клейнос і к.пед.н., доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти БДПУ Наталії Захарової. Переможцями конкурсу стали творчі колективи двох факультетів: факультету фізичного виховання та гуманітарно-економічного факультету. Усі переможці та учасники конкурсу отримали окрім дипломів та грамот абонементи на участь у заходах в першому антикафе Бердянська «ЧАС Є!».

6

Цього дня також у холі 5а корпусу усі бажаючі мали змогу стати учасниками соціально-педагогічних акцій «Обійми мене» та «Серце пам’яті». Головним завданням цих акцій було привернути увагу студентської молоді до проблеми ВІЛ/СНІД та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.

7 8

1 грудня члени волонтерського загону «Палітра добра» спільно з Бердянською організацією ТОВ «Червоний Хрест України» долучились до вуличної соціальної акції «Червона стрічка». В ході цієї акції волонтери розповсюджували на вулицях міста інформаційні матеріали з зазначеної проблематики, а також червону стрічку –  символ толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Вже традиційно в холі 1-го корпусу було підбито підсумки конкурсу соціального плакату «СНІД позбавляє майбутнього». Конкурсні роботи були оцінені журі у складі: к.пед.н., доцента, відповідальною за виховну роботу в БДПУ Анетти Омельченко, к.пед.н., доцента Наталії Захарової та головного редактора газети «Університетське Слово» Степана Гериліва. Дипломом 1-го ступеня було нагороджено студентів 103 групи факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти.

Щорічне засідання «Школи безпечної поведінки» стало підбиттям підсумків тижня інформаційно-просвітницьких заходів. Студенти університету мали можливість отримати інформацію про особливості діяльності організацій, що працюють у сфері профілактики ВІЛ-інфікування в Бердянську та Запорізькій області. На захід було запрошено спеціалістів, що працюють у сфері профілактики ВІЛ-інфікування, надання допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на СНІД, їхнім рідним та близьким щодо захисту прав, підтримки здоров’я, психологічної підтримки тощо. Про важливість збереження репродуктивного здоров’я молоді говорила акушер-гінеколог Центру планування сім’ї Анна Лінник; про актуальність проведення профілактичних заходів щодо ВІЛ-інфікування – директор Бердянської міської Організації ТОВ «Червоний Хрест України» Інна Тихомирова; про толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих – засновник першого антикафе Бердянська «ЧАС Є!» Ксенія Клейнос. На завершення переможці та учасники конкурсів соціальної відеореклами «Захисти життя від СНІДу» та соціального плакату «СНІД позбавляє майбутнього» отримали свої нагороди.

9 10 11

  За підсумком такого насиченого на корисну інформацію щодо ВІЛ/СНІДу тижня можна з впевненістю сказати, що СНІД – це не просто хвороба, це – небезпечний злочинець, що вривається в людське життя та безжалісно руйнує його. Ще вчора ви були здоровою, життєрадісною людиною, зі своїми планами, цілями, принципами, а сьогодні вами керує страшна недуга, від якої немає порятунку. В такі моменти кожний день стає ціннішим, бо може виявитись останнім. Молодь не завжди замислюється над цими поняттями. Та що там молодь? Кожна людина забуває про присутність у нашому житті подібних хвороб. Про них ми згадуємо тільки тоді, коли особисто стаємо жертвою «невиліковності». Ми не повинні ігнорувати те, що може знищити наше життя. Молоді, енергійні та повні життя студенти БДПУ серйозно та небайдуже поставились до питання СНІДу.

У студентів нашого вишу буде унікальна можливість 8 грудня в аудиторії 519 та в мобільній амбулаторії БФ «Сподівання», що буде розташовуватися біля 5-го корпусу БДПУ, отримати безкоштовну консультацію соціального й медичного працівників, психолога Клініки, дружньої до молоді, пройти тестування на ВІЛ швидкими тестами, а також стати акторами й глядачами форум-театру «Вірус легковажності».

Катерина Петровська,к.пед.н.,
доцент, завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти
Анастасія Тургенєва к.пед.н.,
старший викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти
На світлинах: цікаві моменти
інформаційно-просвітницьких заходів
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print