Нема коханню перешкоди

couple-sunset-silhouette-caribbean-beach-wedding-e1408414097874Кожного року 14 лютого пари усього світу святкують День святого Валентина. В цієї дати є як прихильники, так і противники. У кожної з цих сторін є свої аргументи, але хочеться краще розповісти про історію цього свята та підбити підсумки опитування серед студентів та викладачів БДПУ з цієї теми.

Отже, до історії. Сама легенда є доволі сумною, але показує самопожертву заради кохання. Валентин був християнським священиком, який загинув задля щастя інших. Це відбулось за часів правління Клавдія ІІ Готського (268–270 рр.) Римський імператор видав едикт, за яким забороняв одружуватись своїм воїнам, бо вважав родину перешкодою для виконання військового зобов’язання перед Імперією. Проте Валентин, незважаючи на заборону, таємно вінчав закоханих. Це й стало причиною його арешту. Він знаходився під охороною офіцера, чия пасиниця була сліпою. Вилікувавши її, священик охрестив родину вартового. Про це дізнався Клавдій ІІ і наказав негайно стратити Валентина, що й сталось 14 лютого. Що ж, безумовно, історія сумна, але своїм прикладом цей святий довів, що нема нічого ціннішого за кохання. До речі, є декілька фактів про це свято:

  • свято всіх закоханих замінило собою язичницьке свято луперкалій (на честь богині кохання Юнони);
  •  у католиків до лику святих входять три Валентини – з Єгипту, Риму та Терні (Італія), в римо-католиків – 16 святих з цим ім’ям;
  • Римсько-католицька церква офіційно вважала св. Валентина покровителем людей, які страждають на нервові захворювання. У 1969 р. церква вилучила його з лику святих за сумнівність його існування, а 14 лютого визнали Днем св. Кирила та Мефодія, які в нас відомі як основоположники слов’янської азбуки. Словом, одна плутаниця.

Настав час оголосити підсумки опитування щодо Дня всіх закоханих. Взяли участь всього 64 респонденти, серед яких – 62 студенти (96,9%) та 2 викладачі (3,1%). Зокрема, це 8 чоловіків (12,5%) та 56 жінок (87,5%). 63 учасники знаходяться у віковому цензі від 16 до 26 (98,4%) та всього один  з віком від 26 до 36 (1,6%). Святом 14 лютого вважають 33 респонденти (51,6%), 18 –­ не вважають (28,1%), а визначитись не змогли 13 людей (20,3%). 29 опитаних святкують День св. Валентина (45,3%), на два респондента менше ігнорують його (42,2%), 8 людей зберегли нейтралітет (12,5%). Також я запитав, чи  потрібно визнати 14 лютого офіційним державним святом. Думки щодо цього питання розділились так: «за» – 22 респонденти (34,4%), «проти» –  33 (51,6%), а не визначились – 9 (14%).

…Підсумки підбито. Головним же є одне – кохання, яке, незважаючи на час та умови, живе у кожному з нас. Тому просто частіше говорім «кохаю» своїм другим половинкам.

Сергій Біленький,
студент-журналіст БДПУ
практикант «Університетського Слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print