Нетрадиційне святкування традиційних Днів науки

16-19 травня  2016 р. в рамках Всеукраїнського фестивалю науки в стінах Бердянського державного педагогічного університету відбулися урочисті святкування Днів науки. Цього року студенти спеціальності «соціальна педагогіка» Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти зовсім нетрадиційно відзначили традиційні Дні науки.

Так, 16-19 травня студенти під керівництвом викладачів кафедри соціальної педагогіки представили фото-сушку «It’s my social-pedagogical life» з яскравими та незабутніми моментами бурхливого та багатогранного студентського життя.

а (4) а (5) а (7) а (6)

17 травня студенти 203 групи, члени молодіжного клубу «Freetime», Євгений Шалупня, Анастасія Лебедєва, Антон Сердюченко, Анастасія Костенко на чолі з доцентом кафедри соціальної педагогіки Сергієм Улюкаєвим організували інтелектуальну гру «Педагогічний марафон»  за правилами брейн-рингу для студентів першого курсу всіх спеціальностей Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти. Під час виконання першого конкурсу (привітання) команди-учасники проявили творчу кмітливість та професійну майстерність, демонструючи імпровізаційні виступи під гаслом «Презентація команди». Основні завдання трьох турів дозволили учасникам гри показати власні знання не тільки з педагогіки та суміжних дисциплін, а й з таких галузей загальних знань, як логіка, мистецтво, література, історія. Особливо запам’яталися і членам журі і вболівальникам відео-питання, присвячені історичним постатям, видатним педагогам та їх педагогічному спадку. Враховуючи бажання перемогти та накал емоцій, організатори передбачили гумористичні питання, котрі з одного боку допомогли психологічно розвантажитися гравцям, а з іншого – позначили емоційну складову гри. Але в кожному турнірі є переможці, яких і знайшла солодка нагорода, яку отримала команда студентів 104 групи  (Корекційна освіта. Логопедія) – «Логопедики». Всі команди були нагороджені почесними грамотами.

а (15) а (16) а (17) а (8)

18 травня відбулося засідання секції «Актуальні проблеми соціальної педагогіки», де було підведено підсумки наукових здобутків студентів спеціальності «соціальна педагогіка» за поточний навчальний рік, а саме:  участь та перемоги у  Всеукраїнській олімпіаді з соціальної педагогіки (наш університет представляли студентки 303 групи Жанна Субботіна, яка посіла почесне третє місце (науковий керівник – доцент кафедри соціальної педагогіки Наталя Захарова) та Олена Сєрокващенко (наукові  керівники – доцент кафедри соціальної педагогіки Катерина Петровська, старший викладач кафедри соціальної педагогіки Анастасія Тургенєва); наукових конкурсах (студентка 402 групи Тетяна Чумак виборола 3 місце за наукову роботу на тему «Дейзі-бібліотека як засіб навчання дітей з вадами зору в інклюзивному ДНЗ», науковий  керівник – доктор педагогічних наук, професор  Ольга Гуренко), науково-практичних конференціях, видання наукових тез 23 студентів.

а (9) а (2) а (10) а (13)

Окрім презентації своїх наукових робіт студенти представили власні творчі проекти соціально-педагогічної тематики: «Віртуальна екскурсія по Бердянську» підготували студенти 203 групи Дар’я Копил, Аліна Борідько, Анастасія Яременко; «Бердянський велоклуб «Сайклінг» – студентка 203 групи Катерина Тесленко; «Шпигунський клуб у стилі Джеймса Бонда» – студентка 203 групи Анастасія Костенко. Науковий керівник всіх творчих проектів – доктор педагогічних наук, професор  Ольга Гуренко.

а (14) а (11) а (12) а (3)

Під час роботи секції  було представлено тему використання клубної форми соціальної роботи тренером молодіжного клубу «Фрі-тайм», студентом 203 групи Антоном Сердюченко.

Діяльність волонтерського загону студентів спеціальності «соціальна педагогіка» «Палітра добра», який діє при кафедрі з 2003 року (керівники: доценти Наталя Захарова (2003-2007 рр.), Ірина Сизоненко (2007-2013 рр.), Катерина Петровська, Анастасія Тургенєва (2014-2016 рр.)) представила тренер Школи волонтерів, студентка 5 курсу Катерина Гладкова. Тут же відбулася почесна посвята студентів другого курсу у волонтери з видачею посвідчень.

Крім того, майбутні соціальні педагоги презентували збірку студентських есе «Моя майбутня професія – соціальний педагог» ( редактор – доцент кафедри соціальної педагогіки Наталя Захарова), в якій молоді люди поділилися своїми мріями про бажання та сподівання стати висококваліфікованими фахівцями соціальної сфери.

а (1)

Цього ж дня після плідної роботи на секції студенти першого, другого та четвертого курсів спеціальності «соціальна педагогіка» мали змогу проявити свої найкращі та професійні якості в дії, взявши участь у соціально-педагогічному квесті, модератором якого була асистент кафедри соціальної педагогіки Ольга Ілішова. Мета заходу – урізноманітнення студентського життя не просто активними формами дозвілля, а тематичними пригодами, згуртування колективу юнаків та дівчат за для розв’язання соціально-педагогічних завдань: «Креативне фото», «Хибний маршрут», «Соціально-педагогічний кросворд», «Посередник» тощо. Студенти-учасники отримали можливість повністю занурились в атмосферу квесту, з великим захватом, непомірною енергією та надшвидкістю долали перешкоди, обмірковували та аналізували здобуту інформацію, шукали підказки, домовлялись, інтригували та переконували за для такої бажаної мети – призу! Обидві команди показали високі результати, креативність, спритність та кмітливість, і як результат – перемогла дружба. Усі учасники отримали сертифікати за участь у соціально-педагогічному квесті та висловили побажання частіше проводити саме такі заходи.

19 травня феєричним завершенням святкування Днів Науки став творчий звіт студентського народознавчого гуртка «Рідний край», керівником якого є доктор педагогічних наук, професор  Ольга Гуренко. Цього року це була постановка відомої української п’єси Михайла Старицького «За двома зайцями» в студентській інтерпретації. Акторська трупа була представлена студентами першого, другого та четвертого курсів спеціальності «соціальна педагогіка». Глядачі були у захваті від акторської гри студентів 403 групи: Анастасії Животовської (Проня), Карини Торчаніної (Секлета), Ангеліни Холод (Настя), Юлії Павлюк (Явдоха), Крістіни Дімітрової (Химка); студента 203 групи –  Івана Нехайчука (Голохвастов) та 103 групи – Дениса Тарасенка (Прокіп).

Постановка викликала радісні емоції, захват та бурхливі овації у глядачів. Директор Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти, доктор педагогічних наук, професор Лариса Казанцева, зазначила: «Соціальні педагоги продовжили традицію, започатковану на спеціальності «дошкільна освіта», але ці перші театральні спроби є дуже вдалими. Адже справжній соціальний педагог має володіти педагогічною майстерністю, невід’ємною складовою якої є акторська майстерність».

Наталя Захарова, доцент кафедри соціальної педагогіки, вручила подяку народознавчому гуртку «Рідний край» від колективу кафедри та глядачів за активну участь у Днях науки.

Отож, цього року традиційні Дні науки на спеціальності «соціальна педагогіка» пройшли зовсім нетрадиційно та креативно. Можна сміливо зазначити, що наукаце не тільки форма інтелектуальної діяльності людства, скерована на отримання істинних знань про світ (природу, суспільство, мислення), на відкриття об'єктивних законів світу і передбачення тенденцій його розвитку, а це справжнє мистецтво.

Колектив кафедри
соціальної педагогіки
Фото з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *