Нова освітня реальність: проведення педагогічної практики дистанційно

Карантин став, з одного боку, викликом для освіти, а з іншого – відкрив нові можливості. Через обмеження карантинного періоду перед здобувачами І (бакалаврського) рівня вищої освіти 4 курсу факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти денної форми навчання спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 231 Соціальна робота, 016 Спеціальна освіта постало непросте завдання – виконати  програму практики за спеціалізацією дистанційно в повному обсязі.

Відповідно до скоригованого графіку освітнього процесу з 27 квітня 2020 року по 23 травня 2020 року студенти 4 курсу проходитимуть практику за спеціалізацією, використовуючи дистанційну форму, кінцевий результат якої –  набуття власного досвіду практичної діяльності. Звичайно, повноцінно замінити  спілкування з дітьми  онлайн-практика не зможе. Однак, задля того, щоб  майбутні спеціальні психологи,  менеджери соціальної роботи та логопеди мали можливість якісно вдосконалити свої практичні уміння і навички на базі закладів освіти м. Бердянська, Запорізької та Дніпропетровської областей в умовах сьогодення, викладачами кафедри практичної психології та логопедії, а саме: Ольгою СЕРБОВОЮ, Наталією ЦИБУЛЯК, Марією ЗВЕРЯКА, Ганною МИЦИК було надано змістовні пропозиції щодо організації проходження практики в умовах карантину.

Протягом 23-28 квітня керівниками-методистами було проведено зі студентами інструктивно-методичні наради в режимі онлайн.

Упродовж зустрічей було розглянуто низку важливих питань:

  • з’ясовано особливості проходження педагогічної практики дистанційно (технічні та педагогічні вимоги проведення онлайн занять; узгодження форм дистанційної роботи з адміністрацією закладів освіти; створення корекційних відеозанять, відеоконсультацій;  участь в онлайн-нарадах закладу освіти; проведення корекційних занять онлайн тощо);
  • скориговано та погоджено індивідуальні плани роботи практикантів;
  • ознайомлено здобувачів освіти з графіком онлайн-консультацій, які будуть надаватися керівником-методистом практики.

Родзинкою методичного заходу став момент обміном першого поодинокого досвіду корекційної та консультаційної роботи в умовах онлайн між майбутніми фахівцями.

Викладачі кафедри прикладної психології та логопедії щиро бажають студентам-практикантам успіхів у всіх творчих і ділових задумках на шляху пізнання улюбленої професії.

Наталія КЕДА, старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print