Нова практика – новий досвід

Уперше на завершальному етапі підготовки соціальних педагогів у рамках співпраці БДПУ та міського відділу освіти виконавчого комітету кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти БДПУ організовувала практику на базі методичного кабінету відділу освіти.

Студенти 502 групи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти спеціальності «Соціальна педагогіка» під час практики ознайомилися з методичним кабінетом Бердянського відділу освіти як осередком організації діяльності всіх закладів системи освіти, позашкільної освіти, напрямами та функціями науково-методичного супроводу фахівців системи освіти; отримали досвід з планування, проектування, організації та реалізації функцій сучасного менеджера в сфері освіти.

2 4

Важливим завданням практики було не тільки ознайомлення з формами методичної роботи відділу освіти, але й організація їх для фахівців – практиків.

За запитом соціальних педагогів та практичних психологів дошкільних навчальних закладів 12 квітня студенти організували семінар-практикум на базі компетентнісного центру БДПУ (директор – Л.І. Казанцева) на тему: «Інтерактивні методи соціально-педагогічної роботи в дошкільному навчальному закладі».

Слухачам семінару студенти презентували тренінг як сучасний метод роботи з соціального виховання дітей дошкільного віку (теоретично) та за допомогою студентів 203 групи (в ролі дітей-дошкільників) змоделювали один із прикладів (див. світлини).

3 5

Інтерактивною частиною семінару стала розробка та організація проведення тренінгу з правового виховання учасниками семінару і в ролі «дітей» вже виступали студенти-практиканти та самі фахівці.  

Семінар продемонстрував активну професійну діяльність соціальних педагогів та практичних психологів дошкільних навчальних закладів міста. Вони за незначний час розробили та змоделювали два тренінги з правового виховання дітей дошкільного віку щодо права дітей на сім’ю, дружбу, житло, навчання, нормальні умови життя. Тренери і «вихованці» були відкриті, емоційні, активні.

Загальне враження від семінару теоретико-практичного характеру дуже позитивне – так висловилися учасники заходу.

Ми щиро дякуємо начальнику Бердянського відділу освіти Ліпському Володимиру Миколайовичу, всім фахівцям за надану можливість  отримати неоціненний досвід у ході практики на базі методичного кабінету Бердянського відділу освіти.

1

Наталя Захарова,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти БДПУ
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print