Нове видання з літературної критики

Нещодавно побачила світ нова книжка доктора філологічних наук, професора кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Бердянського державного педагогічного університету Софії Філоненко – збірка літературно-критичних статей «Місія здійсненна. Популярна література у дзеркалі критики», до якої входять 22 рецензії на романи й повісті сучасних українських авторів: Ірен Роздобудько, Олексія Волкова, Владислава Івченка, В’ячеслава Васильченка, Андрія Кокотюхи, Богдана Коломійчука, Ірини Даневської, Симони Вілар, Сергія Постоловського, братів Віталія і Дмитра Капранових, Віктора Савченка. Ці рецензії надруковані у видавництвах «Нора-друк», «Темпора» (Київ), «Фоліо», «Клуб Сімейного Дозвілля» (Харків) і «Твердиня» (Луцьк), а також на літературних Інтернет-порталах – «Буквоїд» і «Літакцент».

Книжка є підсумком роздумів дослідниці про популярну літературу за 2013–2017 роки. Серед текстів, які оглядає авторка, – твори різних жанрів белетристики: детективи і трилери, мелодрами і бойовики, фентезі і шпигунські романи, сімейні саги, пригодницькі романи з елементами містики, історії, лав-сторі. Це дає змогу уявити жанровий, тематичний, проблемний діапазон сучасної української масової літератури. Критик проводить паралелі між художніми текстами та явищами масової культури: кінофільмами, телесеріалами, поп-музикою, відеоіграми тощо, згадує про феномен соціальних мереж, враховує читацьку рецепцію (відгуки в Інтернеті).

Збірка статей має три розділи. У передмові «Сучасна українська критика: виклики і відповіді» Софія Філоненко висвітлює ключові проблеми і завдання літературної критики на початку ХХІ століття, форми її існування, «хвороби росту». У першому розділі презентовано рецензії на твори переважно пригодницького жанру, у другому йдеться про історичні романи, у третьому проаналізовано твори в стилі ретро (ретродетективи). У рецензіях авторка звертає увагу на актуальність творів, особливості сюжету й композиції, образи героїв, стильову специфіку.

Рецензентами наукового видання стали відомі вчені – доктори філологічних наук Тетяна Гребенюк (Запоріжжя) та Галина Левченко (Житомир). Збірник літературно-критичних статей Софії Філоненко «Місія здійсненна. Популярна література у дзеркалі критики» стане в нагоді письменникам, видавцям, філологам і шкільним та університетським викладачам, а також усім читачам, які цікавляться проблемами сучасного українського письменства.

27073093_749372988591288_6764346626756364056_n

Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print