Новий представник Республіки Греція у нашому регіоні: знайомство з Бердянськом

Сьогодні наше місто відвідав Генеральний консул Греції в Маріуполі Григоріос Тассіопулос. Пан Тассіопулос лише недавно обійняв цю посаду, тож візит до Бердянська став ознайомчим. Передусім Генеральний консул зустрівся із членами Бердянського грецького товариства «Еллада», керівництвом Бердянського державного педагогічного університету (на базі якого працює товариство), викладачами та студентством.

Голова грецької громади міста Ірина Нагай розповіла про роботу товариства, яке цьогоріч відзначило своє 25-річчя, а професор Ігор Лиман презентував нову книгу про історію грецьких консулів у Бердянську та давні зв’язки нашого міста з Елладою. Вже кілька років знані бердянські історики Ігор Лиман та Вікторія Константінова досліджують торговельно-економічні зв’язки Бердянська з Європою і вже видали монографії, присвячені діяльності британських та німецьких консулів. Наразі бердянське грецьке товариство збирає кошти для видання праці, присвяченої еллінам, і звернулося за підтримкою до Генерального консула Греції в Маріуполі. Книга має вийти двома мовами – українською та грецькою.

Особливу увагу генконсул приділив спілкуванню зі студентами гуманітарно-економічного факультету БДПУ – істориками та археологами. Григоріос Тассіопулос познайомився особисто з кожним зі студентів, присутніх на зустрічі, розпитав про навчання, дізнався, чи буде корисним для них відкриття факультативу з вивчення грецької мови. Студенти відповіли ствердно.

Чи не найбільше пан Тассіопулос зацікавився розкопками, які проводять Бердянський державний педуніверситет та археологічне товариство «Ольвія-Арго». Генконсул детально розпитав археологів про експедиції до давньогрецького міста Ольвія та пошуки античних пам’яток у Приазов’ї. Під час відвідин археологічної лабораторії БДПУ та тривалого спілкування з його завідувачкою Валентиною Папановою, Григоріос Тассіопулос запевнив у подальшій співпраці та пообіцяв відвідати Ольвійську експедицію.

Цього ж дня Генеральний консул Греції зустрівся з міським головою Володимиром Чепурним. Володимир Павлович розповів про місто, його соціально-економічний стан та перспективи розвитку. Під час розмови була обговорена можливість залучення інвестицій грецьких бізнесменів та потенційні напрями співпраці.

Грецький дипломат також ознайомився з історичним центром міста. Підсумовуючи свій візит до Бердянська, пан Тассіопулос зазначив, що приємно вражений красою і чистотою міста та гостинністю його мешканців. Генконсул, за його словами, був дуже зворушений тією цікавістю, яку виявляють бердянці до грецької історії і культури та збереженням пам’яті про стосунки Бердянська з Елладою. Також дипломат зазначив, що грецька сторона буде розвивати співпрацю з Бердянськом у галузі освіти, адже це завжди – на благо.

 

Андрій Токовенко,
магістрант спеціальності «Історія та археологія»,
член Ради Бердянського міського грецького товариства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print