Обставини, продиктовані часом

Війна принесла в долі людей свої, жорстко обкреслені коректування, найстрашніше з яких – це втрата близьких чи інвалідизація.

Через це перед українським суспільством реально виник практичний запит соціально-психологічної допомоги і реабілітації інвалідів війни, підтримки сімей цих категорій громадян.

Цією проблемою глибоко переймаються й бердянці. Так,  минулими вихідними (10-11 вересня) з ініціативи ГО «Суспільства ветеранів АТО. Бердянськ» і під патронатом нардепів України А. Пономарьова і С. Валентирова на базі ДОЦ "Червона гвоздика" був організований «Перший регіональний з'їзд родин інвалідів війни та родин загиблих бійців в АТО».

для УС___АТО_10 сент_2016_ для УС___АТО_10 сент_2016_RTEmagicC_017

Із вітальними словами підтримки перед учасниками, що зібралися з Куйбишевського, Бердянського, Веселівського, Акимівського і Токмацького районів, виступили: голова ОО «Суспільства ветеранів АТО. Бердянськ» Д. Зубович, міський голова В. Чепурной, депутати міськради В. Безверхий та В. Цуканов.

Програму заходів роботи з'їзду складали: відпочинок на березі Азовського моря, екскурсія містом, відвідини зоопарку «Сафарі», круглий стіл «У колі друзів», різнопланові майстер-класи, консультації практичних психологів – доцента М. Кідалової (БДПУ, «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів») і магістра психології О. Коновалової (ГО «Переселенці та громаді разом») та інше, що сприяло оздоровленню, релаксації та реабілітації 48 учасників.

Крім того, яскравою подією для дітей цих сімей стали відвідини центру «Хутору розваг» : – хуторів Коваля, Свічкарства, Знахарки і Оберегів. Там вони разом зі своїми близькими дізналися багато цікавого про народні ремесла, навчилися робити свічки, ліпити вареники, кувати сердечко із залізного прута та інше, одержали задоволення від прогулянки «з вітерцем» у запряженій кіньми кареті.

Підбиваючи підсумки заходу, Д. Зубович разом із учасниками з'їзду родин інвалідів війни та родин загиблих бійців в АТО вирішили зробити його щорічною подією. Зі свого боку, ми, як психологи, залучені до цього проекту, постараємося розробити й утілити програму соціально-психологічної підтримки та реабілітації сімей цих категорій громадян, знайти помічників-волонтерів.

Члени сімей інвалідів війни і сімей загиблих бійців в АТО – відкриті й добрі люди, і, попри всі очікування, контактні. Отже, наше громадянське завдання – протягнути їм руку допомоги, дати можливість реально відчути, що вони не наодинці зі своєю бідою, допомогти полегшити біль утрати.

_для УС__Марина Кідалова_ для УС___Олена Коновалова_

Марина Кідалова,
Олена Коновалова,
учасники Першиого регіонального з'їзду родин
інвалідів війни та родин загиблих бійців в АТО


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!