«Освіта дорослих – ключ у ХХІ століття» –

під такою назвою 29 січня ц. р. Науково-методичний центр освіти дорослих Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького провів обговорення перспектив розвитку освіти дорослих у регіоні.

В обговоренні взяли участь представники академічної спільноти (Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (м. Київ), Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Таврійський державний агротехнологічний університет, Бердянський державний педагогічний університет), Мелітопольського міського центру зайнятості, Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі, Мелітопольської міської ради ветеранів, Мелітопольського міського будинку культури імені Т. Г. Шевченка, громадських організацій, провайдери освітніх послуг для дорослих – всі, хто не байдужий до проблем розвитку освіти дорослих у регіоні.

Представником Бердянського державного педагогічного університету та активним учасником заходу був кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технічних дисциплін Павло Буянов (див. світлини).

Людський капітал стає стратегічним ресурсом утвердження в українському суспільстві європейських цінностей, розбудови України як рівноправної європейської держави. Важливим чинником у розвитку людського капіталу є освіта дорослих. Саме освіта дорослих спрямована на максимальне розкриття потенційних можливостей кожної особистості, сприяє успішній адаптації людини до мінливих соціально-економічних умов і, як наслідок, процвітанню всієї нації.

Продуктивній роботі над питаннями сприяв формат «Світового кафе» (WorldCafe), під час якого обговорювалися наступні питання: мотиви, що спонукають дорослих навчатися упродовж життя; пріоритетні напрями освіти дорослих в регіоні; оптимальний формат навчання дорослих учнів; перспективи розвитку освіти дорослих в регіоні; дії та рішення, що можуть сприяти розвитку освіти дорослих.

Присутні отримали задоволення від спільної роботи та спілкування з колегами, можливість подивитись по-новому на актуальну проблему освіти дорослих в нашому регіоні, змогли налагодити взаємодію з представниками інших організацій у вирішенні нагальних проблем освіти дорослих, розкрили свій комунікативний потенціал і реалізували себе як активні учасники громадянського суспільства.

Яна Сичікова,
заступник декана ФФМТО з
соціально-виховної роботи

Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print