Пам`яті Олексія Ушакова присвячується

Сьогодні, 28 квітня,  в конференц-залі головного корпусу БДПУ пройшла презентація першої, і на жаль останньої книги авторства Олексія Ушакова – історика, випускника соціально-гуманітарного факультету нашого університету. Сферою його інтересів була історія місцевого самоврядування на півдні України у період національно-визвольних змагань та Української революції 1917-1921 років, Українська Держава П.Скоропадського. Власні статті публікував у різних наукових виданнях, в тому числі, й за кордоном. Був учасником молодіжних форумів з питань розвитку місцевого самоврядування, наукових конференцій та круглих столів з історії, правознавства, політології, філософії. Помер Олексій Ушаков 12 липня 2015 року.

ф1 ф2

Майже всі з нас не знали Олексія до того, як вступили на навчання до БДПУ. Однак за 5 років він став нам дійсно близькою людиною, що завжди могла прийти на допомогу, порадити як правильно вчинити. Він був справжнім другом.

Наше знайомство з ним відбулося відразу після перших занять в університеті. Він вирізнявся серед інших зовнішнім спокоєм, рівним голосом, задумливістю та ерудованістю. Коли він відповідав на заняттях, його хотілося слухати, іноді сперечатися. Після його доповідей завжди зав’язувалися жваві дискусії, що часто не завершувалися навіть після закінчення занять.

ф4 ф3

Особливо цікавими були його розповіді з історії національно-визвольних змагань 1917-1921 років та місцевого самоврядування визначеного періоду. Він вирізнявся тим, що завжди аналізував до найменших деталей кожну законодавчу ініціативу урядників тих часів та співвідносив їх з нинішнім станом речей. До пізньої ночі Олексій міг працювати над тією чи іншою проблемою, а потім подзвонити пізно вночі і поділитися своїми думками.

Він мріяв продовжувати свої дослідження, вступити до аспірантури і стати науковцем, однак вийшло, на жаль по-іншому – презентована книга стала головним науковим здобутком Олексія. У ній він звернувся до вивчення змісту політики Української Центральної Ради, Української Держави П. Скоропадського, Директорії Української Народної Республіки, Вольного краю Н. Махно, більшовицьких державних утворень Півдня та військово-диктаторських урядів А. Денікіна і П. Врангеля щодо місцевого самоврядування, її залежності від розвитку подій національно-визвольних змагань, проаналізував досвід діяльності відзначених державних утворень в цій сфері.

ф6 ф5 ф7

…У церемонії презентації взяли участь: в. о. ректора БДПУ, професор Вікторія Зарва, декан соціально-гуманітарного факультету, доцент Тамара Макаренко, завідувач кафедри історії України, професор Ігор Лиман, батьки Олексія –  Микола Сергійович та Лариса Миколаївна, бабуся, тітка, друзі, викладачі та студенти БДПУ (див. світлини).

«Ця книжка – це його магістерська робота. Він її захистив на «відмінно», отримав  2 дипломи з відзнакою (спеціаліста і магістра історії). Сьогодні згадали й презентували цю книгу як монографію. Її надрукували з ініціативи друзів при підтримці кафедри історії України й деканату СГФ. Кошти збирали всі. Він був розумною, вихованою і толерантною людиною. Ця книга – память про молодого науковця і просто гарного хлопчину, який, на жаль, сьогодні не з нами» – поділилася враженнями від презентації Тамара  Макаренко…

Юрій Білай,
викладач правознавства ДНЗ "БЦПТО",
аспірант І курсу кафедри історії України БДПУ  

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print