Педагогічна практика в умовах карантину на ФДССО

Третьокурсники факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти успішно пройшли свою першу виробничу практику. В реаліях сьогодення вона мала дистанційний формат, і на жаль здобувачі не мали можливості побувати в закладі дошкільної освіти, поспілкуватися з дітьми раннього віку. Практика тривала чотири тижні, перший з яких мав організаційно-аналітичне спрямування. Тож у перший день практики, загальним керівником Лесею МОРОЗ-РЕКОТОВОЮ, була організована віртуальна екскурсія різними закладами дошкільної освіти. Не мешого значення набули заняття з методистами практики Аллою ОМЕЛЯНЕНКО, Тетяною ЄСЬКОВОЮ та Юлією СЕМЕНЯКО, які спрямовували на аналіз різних видів діяльності дітей раннього віку за допомогою відеозаписів.

З другого по останній тижні здобувачі виконували програму практики. Необхідно зазначити, що всі впоралися з поставленими завданнями, незважаючи на численні перепони! Всі ці, насичені творчою, креативною діяльністю, дні методисти були консультантами, «подругами», «контролюючим органом» і ще багато ким, до яких практиканти зверталися у зручний для них спосіб: електронною поштою, Viber, Messenger, Telegram, Zoom, Duo тощо. Як шуткували між собою методисти – «працюємо 24/7». Як зізнавалися самі практиканти під час онлайн-спілкування зі своїми методистами – «складно, але цікаво».

Форми, методи і прийоми обробки всіх надісланих практикантами матеріалів (календарного планування сценарно-хронологічного типу, конспектів та відео всіх проведених видів діяльності) методисти обговорювали також дистанційно, і я би назвала це «онлайн-толокою». Всі нововведення, розроблені та втілені у життя в ході цієї виробничої практики відслідковувалися та координувалися завідувачем кафедри дошкільної освіти Іриною УЛЮКАЄВОЮ.

По завершенню практики відбулася звітна конференція у форматі «Speechmob», на якій здобувачі емоційно ділилися своїми досягненнями та здобутками, а методисти практики дали диференційовану оцінку процесу та результатам. Всі зауважували, що дуже хочуть спробувати себе у ролі вихователя в умовах реального закладу дошкільної освіти, з групою дітей, щоб нарешті відчути весь смак обраної професії.

За результатами проходження практики здобувачами третього курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта можна зробити висновок, що дистанційна форма освіти не є перепоною для набуття професійних компетентностей для тих, хто цього бажає!

Леся МОРОЗ-РЕКОТОВА

канд. пед. наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти

Світлини з архіву кафедри дошкільної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print