Переймаючи позитивний досвід Закарпаття…

Студентка спеціальності «соціальна педагогіка» і волонтер ініціативної групи «Палітра добра» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти 26-27 жовтня ц. р. Анастасія Яременко брала участь у навчальному візиті молоді з різних регіонів України на Закарпаття під назвою «Демократизація в дії». Даний проект проходив за підтримки програми розвитку ООН в Україні та Благодійного Фонду «Центр громадських ініціатив».

Навчальна демонстраційна сесія мала насичений та інформативний характер, який передбачав плідну роботу учасників із вивчення позитивної практики у сфері демократизації й підтримки громадських ініціатив, просуванні та захисту прав людини на Закарпатті.

У межах програми заходу учасникам був представлений досвід розробки і реалізації інноваційних проектів міських і громадських ініціатив, зокрема онлайн-проект «Виноградів. Прозора влада», який дозволяє переглянути оцифровані рішення рад (сільських і міських), а також унікальна система е-квитків від Мукачівської міської ради.

Важливим і цінним досвідом для учасників стала презентація діяльності ГО «Закарпатські вільні медіа» (створення незалежного медіа он-лайн видання PMG.ua), Благодійного фонду «Центр громадських ініціатив», Закарпатської Обласної бібліотеки Ф. Потушняка, з наполегливою боротьбою громадської ініціативи «Кірпічка». Цікавими та інформативними стали зустрічі учасників навчального візиту «Демократизація в дії» з мером м. Перечина й активістами учнівського самоврядування  м. Ужгорода.

Проект дав можливість зрозуміти, що: не треба боятися боротися з владою за свої права, вміти з нею спілкуватися та взаємодіяти; є багато можливостей реалізувати власні проекти; бібліотека може бути сучасною та цікавою; учнівське самоврядування може бути дійсно самостійним, активним та продуктивним; необхідно бути наполегливим у досягненні своїх цілей.

Приємним бонусом цієї поїздки було знайомство з цікавими, активними та ініціативними людьми з усієї України та прогулянки відомими краєзнавчими місцями Закарпаття.

Дякуємо організаторам за таку чудову можливість навчатися бути небайдужими і активними, розвиватися в обраній нами професійній діяльності, знайомитися з однодумцями й реалізовувати цікаві, а головне корисні ідеї!

1 4

2 3

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Анастасії Яременко)

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print