Перевершивши всі сподівання

Популяризація пауерліфтингу в Україні та світі в останні роки стрімко зростає. За всіма критеріями цей вид спорту претендує на входження в Олімпійську сім'ю. Набирає він популярності в Бердянську, зокрема, в нашому університеті.

З 14 по 18 вересня в Прикарпатській Коломиї проходив Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед юніорів (1996-1991 року народження). Наше місто в складі збірної команди Запорізької області представляли студенти факультету фізичного виховання Сергій Полтавець і Олександр Шитик (тренер – викладач БДПУ, майстер спорту України Руслан Літус).

Так уже збіглося за розкладом змагань, що обидва атлети змагалися 17-го вересня – в день народження Бердянська й підготували йому цікавий подарунок. Першим у боротьбу вступив Сергій Полтавець, виступаючи у ваговій категорії до 83 кг і з результатом 545 кг посів сьоме місце. А от виступ Олександра Шитика перевершив усі сподівання нашої команди.

Олександр змагався у ваговій категорії – до 93 кг, не залишивши суперникам жодних шансів на перемогу. В підсумку з результатом 638 кг (присідання – 210 кг, жим – 147,5 кг і тяга – 280,5 кг) Олександр Шитик став чемпіоном України серед юніорів 2014 року, встановивши два рекорди України серед юніорів (у тязі становій: 270 кг і 280,5 кг). Найголовніше, що цей результат перевищує норматив Майстра спорту України з пауерліфтингу.

DSC_0135 DSC_0179

Внісши до скарбнички збірної команди Запорізької області левову частку очок, саме наші спортсмени дали можливість їй посісти друге місце серед команд із 23-х областей України.

Спортсмени та тренер дякують за фінансову та моральну підтримку й можливість узяти участь у чемпіонаті України: ректору БДПУ, професору Вікторію Зарві, декану факультету фізичного виховання Сергію Кушнірюку та голові профспілкового комітету БДПУ Віталію Лолі.

Руслан Літус,
старший викладач кафедри
теорії та методики фізичного виховання
факультету фізичного виховання БДПУ

Фото з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print