Перша англомовна літня школа UERA

Упродовж 17 – 20 серпня 2016 року Українська асоціація дослідників освіти (UERA) спільно з факультетом педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка провела Першу літню англомовну школу «Освітні дослідження: комунікація, написання грантів, методологія і публікації».

За фінансової підтримки Посольства США в Україні літня школа стала частиною масштабного річного проекту Української асоціації дослідників освіти «Підтримка реформування вищої освіти в Україні», спрямованого на підвищення рівня професіоналізму в навчальній і науковій діяльності університетів, залучення викладачів до обміну академічним досвідом, популяризації емпіричних досліджень у галузі освіти.

20160817_162904

Українська асоціація дослідників освіти (УАДО www.uera.org.ua) – це недержавна науково-дослідна асоціація, заснована у 2015 році на базі Дрогобицького державного педагогічним університету імені Івана Франка, яка сьогодні об’єднує близько 100 науковців з понад 30 університетів України та зарубіжжя. УАДО є членом Європейської асоціації дослідників освіти з осередком у Берліні (EERA), яка, своєю чергою, входить до Всесвітньої  асоціації дослідників освіти (WERA). Метою УАДО є сприяння обміну інформацією між випускниками закордонних освітніх програм, зарубіжними та українськими викладачами для підвищення дослідницької компетентності у галузі освіти.

У літній школі УАДО взяли участь 38 учасників із різних регіонів України. Бердянський державний педагогічний університет представляли доценти Тетяна Несторенко та Олена Ярова. Прозора процедура відбору дала змогу запросити до участі найбільш конкурентоспроможних і мотивованих дослідників у галузі освіти.

IMG_3078

Робота Школи проходила чотири дні, впродовж яких учасники мали змогу взяти участь в англомовних тренінгах, підготовлених фасилітаторами з України та з-за кордону, зокрема Утрехтського університету (Нідерланди), Норвезького університету наук та технологій (Норвегія), Кембриджського та Единбурзького університетів (Велика Британія). Вітчизняні тренери представляли університети Львова, Дрогобича, Умані, Харкова, Херсону, Луцька, Ніжина.

У роботі школи гармонійно поєдналася теорія і практика формування дослідницької культури науковців та викладачів, умінь організовувати науково-педагогічні дослідження та дослідження освітніх практик, застосовувати інноваційні методи дослідницької діяльності в галузі вищої освіти, ефективно презентувати себе як науковця та створювати якісні презентації та постери на міжнародних конференціях, організовувати роботу над науковими текстами та готувати публікації до рецензованих наукових видань.

Особливу увагу було приділено методології проведення міжнародних освітніх проектів, зокрема міжнародному дослідженню викладання та навчання TALIS (Teaching and learning International Survey). У ході роботи літньої школи було сформовано ініціативні дослідницькі групи, які працюватимуть над пілотажем дослідницького інструментарію TALIS. Включення України до проекту TALIS поглибить розуміння місця української освіти у міжнародному освітньому просторі та сприятиме освітнім реформам.

IMG_1996

Учасники літньої школи висловили свої позитивні враження та відгуки, в яких відзначили високий професійний рівень та актуальність заходу, емоційну комфортну атмосферу, щире зацікавлення у продуктивній співпраці. Переконані, що проведення школи дасть змогу застосувати знання й навички для підвищення наукової компетентності учасників, розвитку Асоціації та загалом підвищення якості української вищої освіти.

«Університетське Слово»
(за матеріалами Олени Ярової)
На світлинах: доцент Олена Ярова разом із президентом Європейської асоціації дослідників освіти проф. Тео Вубельзом та генеральним секретарем цієї асоціації Маріт Хонерод Ховейд; президент Української асоціації дослідників освіти учасників проф. Світлана Щудло вручає сертифікати учасникам школи; робоча група Першої літньої школи UERA.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print