Перші професійні кроки

Із педагогічної практики повернулися студенти 3-го курсу (301-а та 302-а групи) напряму підготовки «Дошкільна освіта». Це була їхня перша зустріч з дітьми дошкільного віку. Вона виявилася непростою, бо знайти спільну мову необхідно було з найменшими представниками цього віку – дітьми ясельних груп (2-3 роки).

На звітній конференції студенти розказали про свої досягнення, переживання (див. світлини). Окрім знань, їм знадобилися витримка, організованість, відданість. Викладачі, затаївши подих, чекали відповіді на запитання: «Чи правильно я обрав професію?». Сподівання виправдалися: майбутні вихователі у відео та фото звітах показали найкращі моменти своєї діяльності, поділилися здобутками.

У словах студентів відчувалося захоплення професією, любов до дітей. Від імені студентів, які проходили практику в ДНЗ №28 «Малятко», Тетяна Чумак так розказала про своє перебування у дошкільному закладі: «Ідучи до цього казкового дитячого світу, очікуєш отримати таємні та дивовижні відчуття. Поряд з дітьми розумієш, що відчувати все це в тебе просто немає часу. Протягом дня ти перебуваєш у різних ролях: відчуваєш себе шаленою білкою в колесі, аніж зачарованою красунею. У професії вихователя багато моментів, про які неможливо розповісти, їх можна тільки відчути. Слова дуже слабкі, коли мова йде про щось велике й незбагненне. У таких випадках не підійде жоден з влучних виразів, окрім одного слова – Любов. Коли дитина трьох років підбігає до тебе, обіймає щосили без причини, коли кладе на коліно свою крихітну долоньку й каже: «А я тебя люблю». Коли дивишся на це дивовижне створіння, душа стає жовтогарячого кольору, мов те сонце, обличчя розпливається в посмішці. Зникає головний біль, і поганий настрій. Діти – це безцінні ліки. Ці щасливі, веселі, наївні обличчя надихають на творчість. Я рада, що маю можливість відчувати те, що зараз мене переповнює. Перед фундаментальною наукою педагогікою, з повагою до золотої професії вихователя я знімаю шляпу».

Своє захоплення першим випробовувати практикою Марина Воєвода висловила віршованими рядками:

У тридцять третьому садочку,
Тут, у Бердянську, на горбочку,
Ми першу практику пройшли,
Де разом з дітьми розцвіли…

…Серця відкриті й оченята
Подарували нам малята!
Цікаві ждуть ще нас дороги,
Бо ми ж бо станем – ПЕДАГОГИ!

Хоча кроки студентів у професію були першими, були вони успішними. Педагоги-практики дали високу оцінку підготовці майбутніх вихователів та їхній діяльності. Багато студентів отримали подяки від адміністрацій дошкільних закладів. Скажімо, Анна Памазан була нагороджена грамотою дошкільного навчального закладу смт Васильківка Дніпропетровської області за участь у підготовці та проведенні Осінніх свят, творчі здібності, креативне мислення та професіоналізм.

Кафедра дошкільної освіти
Інституту соціально-педагогічної
та корекційної освіти БДПУ

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print