Перший шкільний досвід. Студенти 4 курсу ФФСК БДПУ повернулися з виробничої практики

Перша педагогічна практика …

Як ми, студенти 4 курсу факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету, чекали і боялися її. Адже саме ці кілька тижнів у школі повинні показати, чи правильний вибір ми зробили, вступивши до педагогічного ЗВО, чи вийде у нас, чи сподобається?

Місце проходження практики ми могли обирати самостійно. Наприклад, я, Тетяна Гагара, вирішила не зраджувати стіни рідної школи, в якій навчалась 11 років, – Комарської ЗОШ І–ІІІ ступенів. Яна Коваленко зробила вибір на користь чогось новенького і методисти БДПУ порадили Бердянську спеціалізовану школу І–ІІІ ступенів № 16 із поглибленим вивченням іноземних мов.

Нам було дуже цікаво спробувати себе у новій ролі, у ролі ПЕДАГОГА. Перший день був хвилюючим, але коли адміністрація і наші вчителі-наставники ввели нас у курс справи, стало трохи легше. Найцікавіше почалося в той момент, коли ми зайшли до класу: «…П’ятнадцять пар зацікавлених очей вивчали мене з ніг до голови, і я не пошкодувала, що одяглася стримано, що підготувала себе до першої зустрічі» (Яна). «…Мені здавалося, що я ніколи не зможу запам’ятати імена всіх учнів, але не минуло й тижня, як кожна дитина стала для мене окремою особистістю» (Тетяна).

На першому тижні основним нашим завданням були: спостереження за дітьми, ознайомлення зі шкільною документацією, відвідування уроків. Наступні тижні були повністю присвячені викладанню.

Дуже важливим у роботі було все ретельно заздалегідь спланувати. У цьому нам дуже допомогли пари з методики викладання, які проводили доценти Олена Ярова та Ганна Александрова. Вони надали нам багато корисних практичних порад і методик щодо проведення якісних уроків.

Найбільш пам’ятні моменти з практики: 

Яна: «Запам’яталося мені, як одна дівчинка запитала: «А сьогодні Ви у нас будете вести урок? – Так, я. – Добре. Значить у нас сьогодні на уроці знову буде багато цікавих завдань». На моє зустрічне запитання: «А вам це подобається?», – дитина відповіла ствердно».

Тетяна: «Для мене найемоційніший момент практики був тоді, коли один з учнів, що сидів за останньою партою, прибрав телефон і почав проявляти ініціативу, старанно готувати домашні завдання. Тоді я зрозуміла, що все не дарма».

Можемо сказати, що ми цілком задоволені практикою, тому що краще ознайомилися із своєю майбутньою професією, дізналися багато нового, цікавого, набули свій перший педагогічний̆ досвід.

Тетяна Гагара та Яна Коваленко,

студентки 4 АМЛ групи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print