Пластилінові шедеври

Навчальна археологічна лабораторія БДПУ постійно поповнюється новими експонатами. Цього разу це незвичні експонати. Експозицію поповнили моделі старовинних кораблів та фігурки воїнів, виготовлені з пластиліну.

На соціально-гуманітарному факультеті викладається дуже цікавий курс «Археологія». Це наука, що висвітлює історію людського суспільства на основі вивчення матеріальних пам'яток кам'яного, мідного (бронзового), залізного віків і пізніших, часів. До археологічних пам'яток належать: стоянки, поселення, поховання, різні типи знарядь праці, зброї, посуду, прикрас, предмети побуту, мистецтво тощо.

Під час вивчення теми «Міста античних держав Північного Причорномор’я» студент І курсу Віталій Шалаєв сказав, що полюбляє ліпити з пластиліну різні фігурки. На наступне семінарське заняття він приніс моделі античних кораблів. Ніхто не міг подумати, що його слова перетворяться в «пластилінові шедеври». Всі були дуже вражені побачивши мініатюрні роботи одногрупника.

Я поцікавився у Віталія, як давно він зрозумів, що в нього є такий талант, на що він відповів: «В дитинстві моїми улюбленими іграшками були пластилін та конструктор. Мені подобалось ліпити, будувати, видумувати щось своє. Одного разу, на уроці образотворчого мистецтва, коли всі мої ровесники ліпили звичайних зайчиків, білочок, мене зацікавив один літак, і в голові я схематично змоделював запчастини «залізного птаха». Подібно конструктору склав їх і зліпив свою першу пластилінову модель. Після цього успіху я поступово опанував детальнішу техніку обробки пластиліну. Ось так я цього й навчився. Бодай тому, що роблю те, що подобається, бодай тому, що інших не було».

У Віталія в колекції багато «пластилінових шедеврів», то ж він подарував нашій лабораторії аж дев’ять човнів та трьох воїнів (кіммерійця, скіфа та сармата). Розміри човнів вражають! Їх довжина сягає від 6 до 12 см завдовжки та від 1,5 до 10см заввишки. Висота воїнів сягає 6 см. Гадаю, що ви розумієте яка це кропітка й складна робота.

Арсеній Голик,
аспірант кафедри історії України,
старший лаборант навчальної
археологічної лабораторії

На фото: молодий аматор;
подарунки для лабораторії;
античний човен

Фото автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print