Подорож у світ Джейн Остін

Під час Фестивалю науки в нашому університеті професор кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Софія Філоненко прочитала публічну лекцію «Джейн Остін: слава та упередження». Минулого року виповнилося 200 років з дня смерті письменниці, а цього року всі її шанувальники відзначають 205-річчя з виходу її найвідомішого роману – «Гордість та Упередження».

Софія Філоненко розповіла про міста і місця в Англії, пов’язані з постаттю авторки, про епоху Регентства і важливість понять «бомонд», «бонтон» і «дрескод», про любовні історії в житті Джейн Остін та їхні літературні відображення. Чи мала жінка на початку ХІХ століття право говорити власним голосом і писати літературні твори? Як сприймала публіка романи Остін? Хто такі «джейністи» і що означає культ «незрівнянної Джейн», який поширився по всьому світу? На всі ці питання лекція дала відповідь.

Також слухачі дізналися, як знайти і впізнати ідеального джентльмена – «містера Дарсі», а дівчата пройшли тест «Хто ти із героїнь Джейн Остін?». На завершення Софія Філоненко розповіла про найцікавіші екранізації романів авторки, рімейки та меш-апи, а також про роль Остін у сучасній масовій культурі – літературному туризмі, історичних реконструкціях з епохи Регентства, весільній моді в стилі Джейн Остін, жанрі любовного роману. Такі лекції сприяють популяризації класичного письменства та інтересу до літератури Великої Британії.

20180515_162028 20180515_162125

20180515_162209

За матеріалами кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print