Політика – то про тебе і про мене…

25 – 28 лютого в Карпатах, завдяки представництву та підтримці Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, пройшов зимовий СД Кампус-2019 на тему «Вибори можуть бути іншими. Як уникнути політичного трешу.»  До участі долучилася й я – студентка 3-го курсу гуманітарно-економічного факультету БДПУ Юлія Капустєнко. З-поміж понад 200 заяв було відібрано 45 учасників, які протягом 4-х днів нон-стопу переосмислювали поточні суспільні процеси, шукали прогресивні ідеї та рішення найбільш актуальних проблем у політиці, економіці та «соціалці».

СД Платформа – це громадське об’єднання прогресивних людей, засноване на принципах соціал-демократії, що ставить за мету утвердження в Україні нової якості громадського та політичного життя, а також  основних принципів соціальної держави. Дана команда є безпартійною і створила формат кампусу для якісної прокачки, розвитку й реалізації особистих можливостей молодих людей з усіх регіонів України.

За час заходу учасники  та учасниці відвідували від крутих спікерів (засновника СД Богдана Ференса, кандидата на посаду депутата Європарламенту(SPD) Зімона Фаута, парламентської кореспондентки Марини Шашкової та інших) теоретичні та практичні кейси, майстер-класи, що дозволили поглибити вже існуючі знання, а також напрацьовували інструменти для практичного використання в майбутньому. Незвичайним був формат «живої бібліотеки», який через історії звичайних людей дає можливість дізнатися те, про що ніколи не замислюєшся, а також отримати масу натхнення від живої розмови з «книгою». Учасники тренувалися і вдень, і вночі готувалися до імітованої  передвиборчої кампанії і готували свого кандидата до голосування, дебатів і перемоги. Сам процес дозволив покращити орієнтування в політичній кухні, напрацювати досвід і надихнутися до змін у своєму середовищі і брати активну громадську участь, бо політика – то є про тебе і про мене.

Родзинкою програми було креативне представлення своїх регіонів учасниками, спортивні вправи та активний відпочинок. Надовго запам’ятаються мальовничі краєвиди Карпат, знайомства з новими друзями та круті враження від процесу. Якщо кудись і інвестувати свій час та гроші, то краще у саморозвиток, адже кампус вже завершився, проте отриманий досвід – на все життя.

unnamed (1) unnamed (2)

 unnamed (4) unnamed (5)

unnamed (6) unnamed (7)

unnamed unnamed (3)

Юлія Капустєнко,
студентка 3 курсу гуманітарно-економічного факультету

Світлини з архіву автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print