Правдиве слово про остарбайтерів

Сьогодні,  31 березня, в конференц-залі головного корпусу БДПУ проходила презентація  книги «Репатриант», куди увійшли біографічні дослідження українців, вивезених в роки другої світової війни з України на примусові роботи до Німеччини. Представляв книгу її автор – кандидат медичних наук Олександр Тунда. Чималу частку дослідницької роботи виконав бердянський краєзнавець Володимир Карпенко.

1 (5) 1 (2)

Історією своєї сім'ї Олександр Васильович серйозно зацікавився давно,  присвятивши книгу мамі – Ніні Андріївні Мальованій, яка разом з ще п'ятнадцятьма дівчатами була вивезена до Німеччини з рідного села Терпіння Мелітопольського району на роботи 2 грудня 1942 року.

1 (3) 1 (4) 1 (1)

Прочитавши книгу «Репатриант», нам дається можливість побачити та пережити ті страшні воєнні часи. Завдяки таким небайдужим до історії своєї родини людям, як Олександр Тунда, ми, представники сучасної молоді, можемо дізнатись про цікаві факти з не такого вже й далекого минулого, про які не йдеться в книжках з нашої історії.

1_обложка 1 3_обложка обр Безымянный

На презентацію до автора завітали його близькі, товариші, ті люди, які не стали байдужими до творчості Олександра Тунди, а також в. о. ректора Бердянського державного педагогічного університету, професор Вікторія Зарва, викладачі кафедри історії України, студенти БДПУ.

Юля Хаматгораєва,
студентка БДПУ,
кореспондент «Університетського Слова»
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print