Право на самозахист чи «вбивця Стерненко»?

Кінець травня 2020 року став дуже багатим на бурхливі події в суспільному та інформаційному полі України. Однією з резонансних тем стала так звана «справа Сергія Стерненка».

Суть цієї справи полягає в тому, що два роки тому на колишнього лідера одеського «Правого Сектору» Сергія Стерненка було скоєно третій замовний напад. У результаті самозахисту активіст смертельно поранив одного з нападників. Людина померла на місці.

Сергій Стерненко почав активно займатись громадською діяльністю у своїй рідній Одесі ще з часів Революції Гідності. Навчаючись спочатку в юридичному коледжі, а потім в Одеському національному університеті ім. Мечникова, Сергій здобув юридичну освіту та паралельно продовжував активістську діяльність. Одразу після Майдану Стерненко активно включається у боротьбу з проросійськими рухами в Одесі. Трохи пізніше почав займатися волонтерською допомогою воїнам АТО.

Напади на Сергія Стерненка сталися одразу після його участі у протестах проти знищення Одеською міською владою Літнього театру та після того, як він організував серію акцій проти російської культурної експансії в Одесі. Одразу після першого нападу Сергій Стерненко просив про державну охорону в поліції, але йому відмовили. Відмовили Сергію в охороні і після другого нападу. Після третього нападу, в результаті якого загинув один із нападників, співробітники поліції пообіцяли надати активісту охорону, але так і не зробили цього.

Нещодавно справа про третій напад знову набула розголосу, через чутки, що активісту готують підозру в скоєнні вбивства: умисному або за перевищення меж самооборони. Про такі наміри правоохоронців заявила генпрокурорка Ірина Венедіктова, та і сам Сергій Стерненко. За словами одеського активіста, згідно з законом ця справа проти Стерненка повинна бути закрита, так як він захищав своє життя і діяв в рамках закону. Проте, справу проти нього не тільки не закривають, але продовжують присилати повістки до СБУ щодо цієї справи. Про це Стерненко заявив на своєму YouTube-каналі.

18 травня 2020 року Стерненка було знову викликано повісткою до СБУ. Сам активіст очікував, що правоохоронці вручать йому підозру у навмисному вбивстві, але цього не сталось. У цей день підтримати активіста під стіни Головного слідчого управління СБУ прийшло дуже багато людей, за словами Стерненка саме ця небайдужість людей змінила плани слідчих. Підтримали активіста також декілька медійних осіб та блогерів, зокрема телеведуча Яніна Соколова, колишня міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун, ветеран АТО, письменник і блогер Валерій Ананьєв та інші.

«Справа Стерненка» – це дуже показовий приклад того, що беззаконня продовжується. Кримінальні справи, пов’язані з громадськими активістами, або затягуються, або не розслідуються, або, як у випадку Сергія Стерненка, намагаються перекваліфіковувати так, щоб активісти опинились за ґратами. Кожен українець має право висловлювати свою думку, має право боротись з несправедливістю і беззаконням та має право на самозахист. Бо, як ми це неодноразово доводили, – головним джерелом влади в Україні є народ.

Ростислав Генералов, кореспондент «Університетського Слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print