Правила війни: як жити з ними у мирному житті?

Саме ця тема привела до стін Бердянського державного педагогічного університету чудових гостей зі славетного міста Львова: Марту Пивоваренко – психолога з 12-річним стажем психологічного консультування та проведення психологічних тренінгів, спеціаліста у галузі психології управління, стрес-менеджменту та коучінг-лайф, випускницю програми «Відкритий світ» Єльського університету (Yale School of Medicine (New Haven, Коннектикут, США) із першої психологічної допомоги (PFA) та терапії травми й Віталія Харечка – тренера з напряму бізнес-планування освітньої програми «Першийнінгбізнес» Інституту Громадського Лідерства, проекту «Спільноти самодопомоги».

За запрошенням кафедри психології Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ 12-13 жовтня 2015 року спеціалісти провели дводенний тренінг «Правила війни: як жити з ними у мирному житті. Як повернутися з війни? Сімейний контекст».

Завдяки Марті Пивоваренко учасники тренінгу (шкільні психологи, соціальні педагоги, військові психологи, представники військкоматів, працівники психологічної служби МНС та військових шпиталів, волонтери, викладачі й студенти БДПУ) мали можливість проаналізувати готовність суспільства до проблем, пов’язаних із проведенням АТО; ознайомитися з психологічними станами солдат, що повернулися чи повертаються з АТО; навчитися психологічним та соматичним технікам роботи з травмами війни для різних категорій населення. В цьому контексті на зустрічах розглядалися особливості роботи психолога не лише з військовими, а й з їхними родинами (батьки, дружини, діти).

Окремий час був присвячений питанню створення громадських організацій та волонтерських служб, які б надавали кваліфіковану допомогу всім постраждалим від АТО. Зокрема, Віталій Харечко пояснив основні критерії створення нового проекту, етапи роботи над ним та головні складові, що забезпечують його успішність.

Крім цього, гості привезли подарунки – книги Мадлени Розенблюм-Санчук – американського психотерапевта та соціального педагога.

Щиро дякуємо Марті та Віталію за своєчасні цінні знання, за досвід роботи з солдатами АТО та їх сім’ями, за їх патріотичність та відданість своїй справі.

Кафедра психології
Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв
 
Світлини Марини Богдан, 
старшиоголаборанта кафедри психології ІППОМ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print