Прем’єра форум-вистави від соціальних педагогів

3 листопада ц.р. у Першому Антикафе Бердянська «Час Є!» відбувся акторський дебют студентів спеціальності «Соціальна педагогіка», які стали «акторами» Форум-театру. Захід прошов у рамках проекту «Подолання стіни недовіри», який реалізує ГО «Українська мережа освіти дорослих і розвитку інновацій» за підтримки проекту «Психосоціальна підтримка і робота з конфліктами», який є однією з ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

14947754_1158681417553751_9104270936127412691_n 14956505_1158681477553745_1512920471027719343_n

У ролі джокерів (так у форум-театрі називаються тренери) виступили к.пед.н., старший викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасія Тургенєва; практичний психолог БФ «Сподівання» Олена Коновалова; коуч-фрилансер Ірина Гладка; керівник організації «Нова Надія» Надія Дроботова; модератор кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA Олександр Манжула під керівництвом досвідченого тренера з креативних методик, джокерки форум-театру, менеджерки проектів Алли Мельничук. Для того щоб стати частиною команди заходу вони пройшли навчання за методикою «Рівний рівному» в м. Бердянськ та м. Дніпро.

bLAelb5Z2Mk PDal4YVS668

Форум-театр – це методика, яку запропонував у 70-х роках ХХ ст. бразилець Августо Боаль. У своїй країні він пройшов через тортури диктаторства, і зрозумів, що побороти соціальне, економічне чи психологічне насильство можна через зміну власної поведінки і власного ставлення до проблеми. «Театр – це форма знань: він повинен і може бути засобом трансформування суспільства. Театр може допомогти нам збудувати наше майбутнє замість того, аби просто чекати на це майбутнє», – писав Боаль. Отже, головною метою форум-театру є надання інформації та формування навичок вирішення життєвих ситуацій за допомогою використання досвіду інших людей.

14708180_1158681184220441_2208552527807174172_n

Опановуючи акторське мистецтво, майбутні соціальні педагоги висвітлили тему дитячо-батьківських відносин та їх вплив на особистість дитини. Важливо, що студенти самостійно обирали тему вистави, складали сценарій, пропонували можливі варіанти поведінки героїв, що стане їм у нагоді у майбутній професійній діяльності. Глядачі змогли виступити в ролі критиків; стати акторами, замінюючи будь-кого з персонажів на сцені; створити модель успішної поведінки в складних життєвих обставинах.

Після «опущення завіси» студенти поділилися враженнями. Анастасія Лєбєдєва: «Дуже перейнялася проблемою, яка розглядалася. Сподобалось обговорювати, аналізувати. Хочеться звернутися до батьків: «Не залишайте дітей без уваги!». Анастасія Лазаренко: «Я вперше зіткнулася з цією формою роботи, дуже сподобалась. Є можливість проявити себе, подивитися на інших і безпосередньо вирішити складні проблеми, які виникають у житті. Від вистави залишилися тільки позитивні емоції. Було класно!!!». А від себе особисто хочу подякувати організаторам заходу за безцінні знання, приємне спілкування та можливість побувати в різних ролях. 

Анастасія Тургенєва, 
викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти
(за матеріалами Марії Кушнір)
На фото: цікаві моменти форум-театру


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *