«Прес-хвиля 2013» сколихнула творчу молодь

У світі налічуються мільйони друкованих, телевізійних та електронних ЗМІ. Одні мають вікову історію, другі – створюються зараз, проте й «The Times», і «Вести Приазов'я» при підготовці до друку проходять одні й ті ж стадії. І«Washington Post» і «Сільські вісті» готує до ранкової кави чи вечірнього чаю співтовариство професіоналів. Лісоруби , механіки, редактори, коректори, журналісти, листоноші – скільки людей працює над виданням одного номера! Але ніхто не відає, хто з них докладав більше зусиль…

І відрадно, що саме в Бердянську ще з шкільної лави до журналістики долучаються все більше прихильників цієї творчої професії. Цьому також посприяв й ІІ міський фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-хвиля 2013» . У головній концертній залі ЦДЮТ минулої середи зібралося 15 шкільних команд (а це більше ста чоловік!), яким не байдужа така багатогранна професія. Фестиваль тривав 23 і 24 жовтня.

Спочатку майбутні «акули пера» побували на майстер-класах провідних журналістів міста, які в той же час були й членами журі. Власний кореспондент газети «Миг» Микола Тішаков, редактор молодіжної газети « НеФормат» Анжеліка Бабич, редактор газети БДПУ «Універсітетське Слово» Степан Герилів і журналіст газети «Бердянські відомості» Юрій Перхуров розповіли дітям про тонкощі та нюанси роботи журналіста, ознайомили з деякими аспектами виходу в світ друкованих ЗМІ…

«Це – рідкісна можливість почути з вуст професіоналів якісь слушні поради, адже в молоді є чудова нагода спробувати свої сили, зібратися згуртованою командою і зробити щось спільне, – каже Анжеліка Бабич. – Цього року ми також дали дітям домашнє завдання: підготувати відеоролик соціального спрямування на тему «Я люблю Україну!». Звичайно, за такий короткий термін з школярів справжніх майстрів зробити неможливо, але прищепити любов до журналістики цілком реально.

Привітав юнкорів з початком фестивалю Степан Герилів , який також зазначив: «Деякі учасники минулорічного фестивалю нині вже навчаються на кафедрі соціальних комунікацій (спеціальність – журналістика) в БДПУ. В свою чергу вам хочу побажати відчути смак слова, запах рідної мови. Вітаю з тим натхненням, що вже маєте, адже якщо ви вже взялися за випуски газет, то значить – ви обдаровані Богом!».

Наступного дня кожна шкільна команда отримала завдання: потрапити до відповідної установи міста, зібрати потрібну інформацію й спробувати за півтори години видати експрес-випуск газети. Установи були розподілені методом жеребкування: комусь дістався художній музей, комусь – весільний салон, а деякі побували в податковій службі… Одна з юнкорівських команд побувала й в БДПУ (див. світлини Олександра Степаненка).

Учасники фестивалю дізнаються, хто ж з них краще проявив свої знання на практиці, отримають нагороди за найцікавіші соціальні відеоролики 28 жовтня в урочистій обстановці на головній сцені ЦДЮТ.

Леся Сухомлин,

студентка БДПУ

На світлині автора: члени журі оцінюють роботи юних журналістів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print