Презентація книги «Британський консул і промисловець Джон Грієвз»

  19 вересня 2017 р. в актовій залі ЦДЮТ м. Бердянськ відбулась презентація книги «Британський консул і промисловець Джон Грієвз» («British Consul and Industrialist John Edward Greaves»).

Книга присвячена дослідженню біографії одного з офіційних представників Великої Британії на Півдні України в імперський період, який заснував у Бердянську завод із виготовлення жниварок, що вважався найбільшим в Європі. На основі англо-, російсько-, німецько- та франкомовних джерел простежені не тільки життєвий шлях і діяльність самого Джона Едварда Грієвза (1845-1923), але і його родовід, історія керованого ним заводу.

Складовою книги є тексти рапортів і повідомлень Джона Едварда Грієвза до Лондона.

На презентацію були запрошені ті, хто справді зацікавлений більше дізнатись про минуле нашого міста: краєзнавці, журналісти, студенти-історики БДПУ, вчителі та учні місцевих шкіл.

Презентували цю двомовну книги її автори – Ігор Лиман, Вікторія Константінова та Євген Данченко.

Автори дякують тим, хто долучився до процесу підготовки книги, надихнувши його, надаючи консультації чи допомагаючи у пошуках та у оформленні видання: Тзеліні Харлафтіс і Анні Сидоренко (Корфу, Греція), Вікторії Перес (Пуебла, Мексика), Віктору Петкау (Дортмунд, Німеччина), Олені Петренко (Бохум, Німеччина), Оксані Гус (Ессен, Німеччина), Олександрі Криштапович (Дюссельдорф, Німеччина), Олександрі Ган (Дрезден, Німеччина), Естер Гантнер і Хайді Хайн-Кірхер (Марбург, Німеччина), Дорн Коггінс (Дорі, Велика Британія), Юлії Маліцькій (Стокгольм, Швеція), Оліверу Хочаделу (Барселона, Іспанія), Хамді Оздішу (Дюздже, Туреччина), Лілії Білоусовій і Сергію Березіну (Одеса), Ларисі Левченко, Людмилі Вовчук і Олександру Тригубу (Миколаїв), Валентині Шандрі (Київ), Наталії Венгер і Олександру Харлану (Дніпро), Володимиру Кулікову (Харків), Євгену Денисову, Віктору Михайличенку, Ларисі Бучній, Віктору Добросердову, Тамарі Добросердовій, Яні Лагуті, Арсенію Голику і Юлії Мусенко (Бердянськ).

Книгу «Британський консул і промисловець Джон Грієвз» можна прочитати на сайті Науково-дослідного інституту історичної урбаністики: http://ri-urbanhistory.org.ua/library/konstantinova-liman/John%20Greaves.pdf

IMG_3772 IMG_3796

IMG_3799

IMG_3815    IMG_3830    IMG_3801

(За матеріалами НДІ Історичної урбаністики)

Фотографії Катерини Казакевич


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print