Про бібліотеку мовимо слово…

Бібліотека Бердянського державного педагогічного університету вважається найбільшою в місті. На сьогоднішній день тут нараховують близько 259 тисяч примірників книг, газет та журналів.

Бібліотека складається з трьох відділів: комплектування та наукової обробки документів, інформаційно-бібліографічного та відділу обслуговування (3 абонементи, читальні зали, кабінети самопідготовки при кафедрах). Книги сюди надходять за рахунок Міністерства освіти і науки України, університету та за допомогою спонсорів.

Нещодавно з’явився інтернет-сайт, котрий знайомить відвідувачів з новинками. Також тут можна почитати електронні версії книг і знайти інформацію про новини, історію, дізнатися багато нового про виставки, що проходять у бібліотеці (див. світлини). Окрім звичайних, існують ще так звані віртуальні виставки, які не тільки розкривають тему, але і орієнтують користувача в інформаційному просторі. Скажімо, в минулому році на сайті БДПУ створені й розміщені такі віртуальні виставки: «Ісаак Ньютон: геніальність і сучасність: 370 років від дня народження», «Мова – твого життя основа», «Освітній простір: виклик часу і життя», «Гірська орлиця: 150 років від дня народження Ольги Кобилянської», «Ясна зоря української літератури: 180 років від дня народження Марка Вовчка (М.А. Вілінської)», та ін.

Найближчим часом планується розробка слайд-лекції про бібліотеку, як про інформаційно-пошукову систему, а також майстер-класи з різних видів пошуку інформації та активне її використання у навчання бакалаврів та магістрів.

Бібліотека пишається своїм ретро-фондом. Він є одним з найбільш захоплюючих відділів і головною відмінністю, що відрізняє бібліотеку БДПУ від інших. Фонд був створений 28 грудня 2012 р. І вже сьогодні тут нараховується майже 1000 примірників книг другої половини XIX – другої половини XX ст. Завітавши до фонду, можна знайти книжки не лише українською, а й російською, англійською та італійською мовами. Тут зібрані рідкісні книги різних авторів, діячів культури, письменників і літературознавців з різних галузей знань: математики, фізики, механіки, астрономії, психології, філософії, педагогіки, історії, художньої літератури, медицини, мовознавства та ін.

Найстарішою у фонді є Розрядна книга (1855 р.), збереглася навіть рукописна книга з математики (1914 р.).

Фонд рідкісної та цінної книги – це не закрите, музейне приміщення, тут можна працювати, використовувати книги для підготовки й написання різних наукових робіт.

Якщо хтось має старі книжки, що просто відпочивають у вас вдома, то вони обов’язково знайдуть місце на поличках фонду, а той, хто зробить внесок до фонду, залишить слід в історії бібліотеки й університету.

Дар'я Теленкова,
студентка-практикантка
«Університетського Слова»

Фото автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print