Про журналістику, Майдан та детективи

 ф2 

мали бесіду студенти кафедри соціальних комунікацій БДПУ з українським письменником Владиславом Івченком та редактором видавництва «Темпора» Олександром Стукалом.

Ці поважні гості завітали до нас у рамках конференції «Над берегами вічної ріки: темпоральний вимір літератури» і 25 вересня презентували новий роман Владислава «2014». Ця книга, за свідченнями автора, далася особливо нелегко тому, що основний сюжет оповідає події Майдану та військових дій на Сході України. «На роман пішло 9 місяців, ця книга виснажила емоційно та фізично. Історії та події, які я згадую у романі, є реальними, а от герої є вигаданими, але кожен знаходить у них своїх знайомих»  – зазначає письменник. Автор привіз до Бердянська ще й свої книги, які вже користуються популярністю: «Найкращий сищик імперії на великій війні» та «Найкращий сищик та падіння імперії».

У ході невимушеної бесіди виявилося, що письменник має великий досвід і в журналістській справі. З 2000 року працював у сумській газеті, де зробив карколомну кар’єру й досягнув посади заступника головного редактора.  А також зазначив, що завжди тяжів до письменництва, і коли з’явилася можливість працювати на книжковій ниві, покинув журналістику, однак, допомагає сумським колегам-журналістам.  

ф1

Про тонкощі редакторської роботи студентам розповів Олександр Стукало, зокрема, він зазначив, що журналіст з редактором – це різні професії, які не варто поєднувати та ознайомив присутніх з стандартами роботи на видавництві «Темпора».

Під час презентації своїх творів Владислав Івченко з чудовим почуттям гумору відповідав на численні запитання аудиторії, а запитань дійсно було безліч: як створювалися ці книги, чи буде екранізація, які джерела використані, які літературні плани на майбутнє???  У залі не було жодного студента, якого би не захопив іскрометний гумор та енергетика гостей, яких не хотіли ще довго відпускати. Наприкінці зустрічі письменник  робив фотознімки зі студентами та ставив автографи усім бажаючим.

ф3

Юлія Барно,
студентка-журналістка БДПУ

Фото з мобільного Ірини Сухолецької


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print