Професор БДПУ Григорій Саєнко: три турніри – три медалі!

Інтерв’ю

20 жовтня ц. р. в АР Крим проходив перший відкритий чемпіонат з шашок-81, який складався з трьох турнірів.

Головним ініціатором змагань виступив Заслужений працівник фізичної культури і спорту Автономної Республіки Крим, майстер спорту Євген Кадніков, який вже понад двадцять років проводить просвітницьку роботу з метою популяризації та розвитку Скіфських шашок: триколірна дошка, золоті та срібні фігурки оригінальної форми створили нове бачення та внесли в звичні нам шашки нові правила, які, в свої чергу, привели за собою зміни стратегічної складової гри, що привернуло увагу любителів інтелектуальних видів спорту різних вікових категорій.

До такої визначної події не змогли залишитися байдужими і бердянські шашкісти. Захищав честь нашого міста доктор економічних наук, професор Бердянського державного педагогічного університету Григорій Саєнко, який охоче поділився з кореспондентом «Університетського Слова» Олександром Степаненком своїми враженнями від чемпіонату.


Пане професоре, як проходили змагання, чи багато було учасників та якими були призи ?

- Змагання проходили в три тури. До участі в них приєдналися представники різних міст України. На першому етапі їх було так багато, що на всіх не вистачало шашечниць. Серед шашкістів розігрувалися заохочувальні грошові премії, золоті, срібні та бронзові медалі.

Чому багато хто вважає, що шашки-81 (9х9=81) – це саме українські шашки, або ще їх називають «українською версією шашок»?

- До звичних правил шашок-81 додано нове: шашки, які стоять на смарагдових полях, знизу мають цифри, приховані від гравців. Тому, в кінці гри, коли на дошці змінити ситуацію на користь жодної із сторін немає можливості (нічия), суддя перевертає шашки і підраховує кількість балів «золотих» і «срібних» після чого присуджує перемогу тому гравцеві, у якого їх виявляється більше.

Наскільки мені відомо, в наступному році планується проведення першого Всеукраїнського чемпіонату з шашок-81, де підрахування балів буде вестися за «львівською системою», запропонованою Богданом Москалем. Що Вам про це відомо ?

- Кількість прихильників шашок-81 все зростає. На сьогоднішній день чемпіон України з шашок-64 Євген Кадніков працює над розробкою методичних матеріалів цієї гри. Планується також її подальший розвиток та популяризація серед молоді, тому цілком доречним, на мою думку, було б проведення змагань такого масштабу.

То ж які ваші досягнення на цих змаганнях, які нагороди привезли до Бердянська ?

- Мені вдалося вибороти срібну та дві бронзові медалі.

Яке ваше загальне враження від чемпіонату, адже Вам не вперше доводиться брати участь у подібного роду заходах? Чи є якісь зауваження або побажання з приводу їх організації ?

- Все пройшло на вищому рівні, в дружній та творчій атмосфері! Щодо побажань, то я б порадив якомога частіше проводити подібні чемпіонати.

Які ваші спортивні плани на найближчий час?

- Нещодавно я отримав запрошення відвідати Вінницю для участі в черговому чемпіонаті, яке я залюбки прийняв.


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

About Олександр Степаненко

In The Name Of The Moon!