Профілактика булінгу в учнівському середовищі

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді. В освітній практиці визнано поширення явища шкільного булінгу, яке слід розглядати як тривалі, неодноразово повторювані дії фізичного та/або психологічного характеру з боку особи або групи осіб, які володіють певними перевагами (фізичними, психологічними тощо), вчинюваних з певною, визначеною метою (залякати, примусити зізнатися у чомусь, підвищити власний авторитет серед однолітків та ін.).

З метою попередження виникнення даного явища в учнівському середовищі в рамках проходження виробничої практики студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Наталя Рибнікова, Альона Руденко та Альона Харченко під керівництвом асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Н. В. Михайленко та фахівців Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  1 березня ц.р. провели тренінгове заняття «Профілактика шкільного булінгу» для учнів 7 класу Бердянського ЗЗСО     № 8 (с. Азовське).

Головна мета тренінгу – ознайомлення учнів з поняттям, формами та причинами булінгу, формування відповідальності, навичок ефективної взаємодії та безпечної поведінки. У ході проведення заняття учні засвоїли багато цікавої, але головне – корисної інформації, що допоможе їм не стати жертвою булінгу у майбутньому.

3

7 4

5 6 (1) 

 

Наталя Рибнікова,

студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Світлини з архіву автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print