Приємний штурм БДПУ

Саме так – штурм, бо з перших хвилин офіційного відкриття в Україні цьогорічної вступної кампанії, територію навколо приміщення, де знаходиться приймальна комісія, заполонили їх Величності – АБІТУРЇЄНТИ та супроводжуючі (не менш схвильовані) їх особи (див світлини).

…Минулої п`ятниці, 11 липня, приймальна комісія БДПУ, як і всіх вишів України, розпочала свою роботу. Прийом документів триватиме три тижні і закінчиться 1 серпня.

Особливість цьогорічної вступної кампанії – організація конкурсного відбору на навчання у Донецькій і Луганській областях. У зв’язку із ситуацією у регіоні, Міністерство освіти і науки ухвалило рішення про продовження прийому документів вишами Донбасу до 15 вересня.

Цього року абітурієнти матимуть можливість подати документи до 5 вищих навчальних закладів та на 3 спеціальності в кожному з них, про що йдеться в повідомленні сайту Освіта.ua.

Для участі в конкурсному відборі абітурієнти можуть використовувати як результати ЗНО отримані у 2014 році, так і результати тестування попередніх років, отримані у період з 2008 до 2013 років.

Цьогорічною особливістю визначення рейтингового бала є зменшення ваги шкільного атестату при вступі до ВНЗ. Максимальний бал атестату про повну загальну середню освіту у 2014 році становитиме 60 балів замість 200.

Прийом документів від осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти і мають проходити співбесіду або вступні екзамени завершиться 24 липня. Співбесіди та вступні екзамени у вищих навчальних закладах будуть проведені з 25 липня до 1 серпня.

Абітурієнти, які проходитимуть творчі конкурси у вищих навчальних мають встигнути подати документи до 24 липня. Конкурси проводитимуться у кілька сесій з 21 липня до 1 серпня.

Рейтинговий список вступників, які вступають на основі базової та повної загальної середньої освіти, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, має бути оприлюднений вищими навчальними закладами не пізніше 12.00 години 2 серпня.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за державним замовленням відбудеться не пізніше 15-ї години 11 серпня. Зарахування за кошти фізичних та юридичних осіб не пізніше 18 серпня.

У 2014 році абітурієнти матимуть можливість подати заяву про участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу, як у паперовій, так і в електронній формі. Традиційна паперова заява має подаватися вступником особисто.

shturm2 shturm3shturm5 shturm6

…У скверику, що огортає приміщення, в якому працює приймальна комісія, ще від самого ранечку було багатолюдно, як і сьогодні (див. світлини). Не приховували хвилювання як члени комісії, так і самі абітурієнти, не говорячи вже про їхніх батьків, рідних, друзів чи просто знайомих… Представники деяких інститутів та факультетів навперебій переконували своїх майбутніх студентів у перевагах навчання саме в БДПУ!

«Університетське Слово»

Світлини редакції


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print