Привітання від колег

Кардашова Тетяна Миколаївна
(02.01.1958 р. за паспортом)

 

Кожен з нас зобов'язаний працювати
над собою, над вдосконаленням своєї
особистості, покладаючи на себе певну
частину відповідальності за життя людства
Марія Склодовська-Кюрі

10850111_1390372057922380_2388572377312692993_n

 

Таку невтомну працю та відповідальність у галузі освіти протягом багатьох років несе Кардашова Тетяна Миколаївна – багатогранна особистість та людина з великої літери.

26 листопада 2017 року зустрічає свій шістдесятирічний ювілей талановитий викладач, науковець, доцент кафедри економіки та фінансів БДПУ Тетяна Миколаївна.

Народилася вона у 1958 році у родині робітників в селі Білки Іллінецького району Вінницької області, назва якого походить від однойменної річки Білки, що бере свій початок на околиці села. Чарівні пейзажі лісостепового рельєфу й річкових долин, розташованих у межах Придніпровської височини, та історико-культурні скарби цієї місцевості, заклали в Тетяні Миколаївні фундамент для побудови ерудованої, цілеспрямованої особистості та висококваліфікованого фахівця своєї справи.

Саме там наша ювілярка вступила до першого класу Білківської загальноосвітньої восьмирічної школи. Після її успішного закінчення Тетяна Миколаївна з 1973 по 1976 роки навчалася в Одеському технікумі харчової промисловості за спеціальністю «Планування на підприємствах харчової промисловості», де отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію техніка-плановика.

Одеса є надзвичайним містом зі своєю колоритною різноманітністю культурних традицій й можливостей та, як і багатьох інших, хто побував там, Тетяну Миколаївну воно теж не залишило байдужою.

У 1977 році Тетяна Миколаївна вступає до Одеського інституту народного господарства (зараз – Одеський національний економічний університет) – одного з провідних й найстаріших економічних закладів вищої освіти України, та обирає спеціальність «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності». По закінченні інституту в 1983 році їй присвоюється кваліфікація «економіст».

Паралельно з навчанням Тетяна Миколаївна як енергійний й молодий спеціаліст з 1976 року працювала бухгалтером за розподілом в Одеській школі міліції.

Кардинальні зміни у особистому житті Тетяни Миколаївни й згодом одруження призвели до необхідності її переїзду до міста Мелітополя за місцем проживання чоловіка. З 1980 року ювілярка працювала на заводі ім. 30-річчя ВЛКСМ (зараз – ПАТ «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «РЕФМА») бухгалтером, інженером-технологом економічної лабораторії, майстром виробничого навчання, а також викладала основи економіки для робітників.

Але, нестача незабутніх одеських морських пейзажів й шуму прибою в житті Тетяни Миколаївни, призвели молоде сімейне подружжя до вибору альтернативного варіанту місця проживання та переїзду до міста, що має схожі кліматичні умови, а саме – до міста Бердянська.

У місті Бердянську Тетяна Миколаївна продовжує свою трудову діяльність. З 1985 року вона працює старшим бухгалтером на заводі «Азовкабель», а з 1986 року – за переводом старшим інженером-економістом у Бердянській міській типографії.

Розширюючи свої професійні якості у 1994 році Тетяна Миколаївна отримує сертифікат аудитора й присвоєння кваліфікації аудитора з правом здійснення аудиту підприємств та господарських товариств, за винятком банків (серія А, №001693). А з 1995 року Тетяна Миколаївна почала працювати аудитором в аудиторській фірмі «Бердянськ-Оптима», яку у 1996 році реорганізовано та утворено аудиторську фірму «Еро-Аудит», де вона працює за сумісництвом на посаді директора і до теперішнього часу.

З 1996 року Тетяна Миколаївна стала здійснювати викладацьку діяльність за основним місцем роботи в Азовському регіональному інституті управління на посаді старшого викладача на кафедрі економіки підприємств. Потужний практичний досвід та наявні упорядковані теоретичні знання, що акумулювала в собі Тетяна Миколаївна, зробили лекції викладача-професіонала актуальними, сучасними та цікавими для студентів.

У зв’язку із структурними перебудовами закладу вищої освіти, ювілярка працювала у ТОВ «Азовський регіональний інститут управління при ЗДУ» (2000-2007 рр.), Приватному вищому навчальному закладі «Академія управління та інформаційних технологій «АРІУ» (2005-2007 рр.), Азовському регіональному інституті управління Запорізького національного технічного університету (2007-2012 рр.) на посадах старшого викладача, доцента кафедри економіки підприємств і фінансів, а згодом – кафедри фінансів.

Під час роботи у цьому колективі їй присвоєне вчене звання доцента кафедри економіки підприємств і фінансів (атестат ДЦ № 007502, 2003 р.).

З березня 2012 року у зв’язку з приєднанням АРІУ ЗНТУ до Бердянського державного педагогічного університету Тетяна Миколаївна працювала на посаді доцента кафедри економічної кібернетики, фінансів і кредиту (нині – кафедра економіки і фінансів) БДПУ, де і працює до теперішнього часу.

За 21-річну сумлінну працю у вищій школі Тетяна Миколаївна проявила себе невтомною дослідницею, блискучим лектором, цінним методистом, де внесок у розвиток вищої освіти важко переоцінити.

Серед її основних публікацій навчально-методичного та наукового характеру слід виділити навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів «Гроші, грошовий обіг та кредит», рекомендований Міністерством освіти і науки України, лист 1/11 48-49 від 29.12.2001 року (2002 р.); 5 колективних монографій, зокрема – «Сучасні проблеми прогнозування розвитку складних соціально-економічних систем» (Бердянськ, 2014 р.), «Прикладні аспекти прогнозування розвитку складних соціально-економічних систем» (Бердянськ, 2015 р.), «Теоретичні, науково-методичні та прикладні засади ефективності функціонування і розвитку підприємств» (Бердянськ, 2016 р.), «Актуальні проблеми прогнозування поведінки складних соціально-економічних систем» (Бердянськ, 2016 р.), «Актуальні проблеми прогнозування розвитку економіки України» (Бердянськ, 2017 р.) та інші.

Плідну наукову та навчально-виховну діяльність доцента Тетяни Миколаївни гідно відмічено низкою відзнак, зокрема, почесними грамотами Азовського регіонального інституту управління, Запорізького національного технічного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Запорізької обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України; нагороджена знаком «Відмінник освіти України».

Тетяна Миколаївна і на даний час продовжує здійснювати навчальну й науково-методичну роботу у розрізі розвитку грошово-кредитних відносин, фінансів, запровадження управлінського обліку на підприємствах різних галузей національної економіки. Вона є надзвичайно досвідченим освітянином, який постійно вдосконалює свої методичні прийоми й щедро ділиться своїми професійними здобутками з викладачами кафедри економіки та фінансів, студентами гуманітарно-економічного факультету.

Усі ці досягнення у професійній діяльності є слідством підтримки близьких і рідних людей, колег та однодумців. Тетяна Миколаївна є люблячою, ніжною й турботливою матір’ю сина Олексія (нар. 1981 р.) та бабусею онука Єгора (нар. 2008 р.) й онучки Варвари (нар. 2013 р.).

Колектив викладачів кафедри економіки та фінансів щиро вітає Вас, вельмишановна Тетяно Миколаївно, з днем народження та бажає добра і щастя, міцного здоров’я й достатку, нових здобутків, невтомності та постійного професійного зростання. Нехай віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху.

 

 

Колектив кафедри економіки та фінансів
гуманітарно-економічного факультету БДПУ


ГЛУБОКОУВАЖАЕМАЯ ТАТЬЯНА НИКОЛАЕВНА!

В мире есть такие понятия, над которыми не властно время – высокий профессионализм, ответственность, дух созидания. И все это в полной мере относится к Вам. И еще не подвластное годам уважение. К Вам всегда тянутся студенты и преподаватели, и Вы для каждого находите нужные слова и совет, никому не отказываете в помощи и участии. У Вас большое золотое сердце, теплом которого Вы согреваете всех, кто рядом с Вами.

Ваша доброжелательность, порядочность и интеллигентность, является олицетворением прекрасного человека, творческого работника и профессионала с большой буквы. Говорят, что финансы, это сердце экономики страны. И от того, как будет биться это сердце, зависит будущее. Вы, как специалист высокого уровня делаете все возможное, чтобы это сердце билось ритмично и без сбоев. Именно поэтому много годы своей жизни Вы посвятили воспитанию профессионалов для этого направления экономики – делу, которому служите верой и правдой и достигли очень весомых успехов.

От всего сердца поздравляем Вас с юбилеем! Желаем крепкого здоровья, неисчерпаемого творческого воодушевления, счастья, благополучия, плодотворных свершений на просветительской ниве и быть всегда молодой душой.

1 2

Доктор экономических наук, профессор Захарченко П.В.
и коллектив кафедры экономики и финансов
Бердянского государственного педагогического университета


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print